Diş Kaplamaları

8 Adımda Zirkonyum Diş Beyazlatma Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

zirkonyum-dis-beyazlatma-fiyatlari

Zirkonyum diş beyazlatma fiyatları noktasında, özellikle dişlerinde sararma ve kırık yaşayanlar araştırma içine girmektedir. Zirkonyum diş, doğal dişlerden ayırt edilemeyecek ışık geçirgenliğine sahiptir. Bu nedenle fazlasıyla orijinal dişlerin havasını vermektedir. Fiyat üzerinde en önemli etken malzeme kalitesidir. Diğer etkenler için detaylı bilgiye, aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Beyazlatma Fiyatları Üzerinde Etkili Etmenler Neler?

zirkonyum-dis-beyazlatma-fiyatlari

Zirkonyum Diş Beyazlatma Fiyatları

Zirkonyum diş kaplamaları, çoğunlukla porselen kaplama olarak yapılmaktadır. Kaplama çeşitleri metal destekli kaplama ve metal desteksiz kaplama olarak ikiye ayrılmaktadır. Zirkonyum tedavisi genel olarak metal desteksiz olan grupta yer almaktadır. Işık geçirgenliğinin fazla oluşu nedeniyle, dişlere oldukça doğal bir görünüm kazandırır. Bu da estetik anlamda avantaj sağlamaktadır.

Diş beyazlığı noktasında bu kadar faydası bulunan yöntemin fiyatları da normal olarak bir üst seviyede olacaktır. Ancak işin içine sağlık ve benzersiz gülüş tasarımı girince, fiyat olması gerektiği şekilde ikinci planda kalacaktır. Peki zirkonyum diş beyazlatma fiyatları üzerinde etkili unsurlar nelerdir?

1 – Zirkonyum Diş Beyazlatma Fiyatları : Kullanılan Malzeme Kalitesi

Tedavide kullanılan malzeme, zirkonyum diş beyazlatma fiyatları üzerinde en yüksek belirleyicidir. Diş beyazlatma ne kadar kalıcı noktasında, malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Özellikle özelde yapılan diş temizleme fiyatları kapsamında değerlendirilen zirkonyum diş beyazlatma fiyatları, devlet hastanelerine göre daha pahalıdır. Ancak uzun yıllar dayanan bu yöntemin fiyata yansıması oldukça normaldir.

●       Beyazlatma tedavisi sırasında, birinci sınıf malzeme olan zirkonyum tercih edilmektedir.
●       Uygun fiyat noktasında yerli malzeme kullanımı fiyatı düşürür. Yani zirkonyum diş beyazlatma fiyatları bu noktada minimuma inecektir.
●       Özel fırınlama tekniğine göre üretilen zirkonyum malzemesi sayesinde, dayanıklı ve uzun ömürlü diş beyazlığı sağlanmaktadır.
●       Hastanın dişlerinde yapay görüntü bırakmayan kaliteli zirkonyum tercih edilmektedir.
●       Beyazlatma işleminin başından sonuna kadar özel teknolojik cihazlardan yararlanılmaktadır.
●       Bu noktada el değmeden, hastanın psikoloji de düşünülerek yapılacak olan zirkonyum diş beyazlatma fiyatları da normal kabul edilmelidir.

2 – Diş Hekiminin Tecrübesi ve Donanımı

zirkonyum-dis-beyazlatma-fiyatlariZirkonyum diş beyazlatma fiyatları noktasında etkili diğer etmen, iyi bir diş hekimidir. Doktor ne kadar hasta görür ise, o kadar tecrübeli hale gelir. Bu noktada doktor donanımı fiyatı nasıl arttırır?

  • Tecrübeli doktor demek, sorunu halledebilecek tüm yolları bilmek demektir.
  • Donanımlı doktor ile kuracağınız iletişim daha başarılı olacaktır.
  • Oluşabilecek tüm komplikasyonlara karşı doktor deneyimi oldukça önemlidir.
  • Tecrübeli doktor hasta memnuniyetine önem verir.
  • İyi bir diş hekimi zirkonyum kaplamanın ömrü noktasında, gerekli tüm çalışmaları sunacaktır.
  • Benzersiz tedavi seçenekleri sayesinde, her hastaya özel uygulama yapacaktır. Haliyle bu etken de zirkonyum diş beyazlatma fiyatları üzerinde etkili olacaktır.

3 – Beyazlatma Öncesi Yapılacak Ekstra İşlemler

Zirkonyum diş beyazlatma fiyatları kaplama öncesi yapılacak ekstra diş sorunlarına göre de değişebilmektedir. Yani zirkonyum kaplama altındaki diş çürür mü üzerinden, kaplama altına gerekli durumlarda müdahale edilmektedir. Kanal tedavisi, diş taşı temizliği, çürük temizliği vb. ekstra durumlar fiyata yansıyacaktır.

4 – Klinik Özellikleri ve Konumu

Diş beyazlatma ücreti konusunda etkili hususlardan biri de iyi bir klinik seçimi ve özellikleridir. Ayrıca kliniğin bulunduğu konum da fiyata yansıyacaktır. Klinik özellikleri nasıl olmalıdır?

●       Hasta memnuniyeti temel ilke olarak görünüyorsa
●       Hızlı ve etkili bir zirkonyum kaplama işlemi için, son teknolojik aletlerden yararlanılıyor ise
●       Doktor sayısı fazla ve tecrübeli ise
●       Kolay ulaşım imkanı varsa
●       Kaliteli malzeme kullanımı ile fark yaratılıyorsa
●       Kişiye özel tedavi yöntemi kullanılıyorsa, fiyat da duruma uygun olarak artacaktır.

Bunların yanında kliniklerin ücret politikaları zirkonyum diş beyazlatma fiyatları üzerinde belirleyicidir. Yani klinik ek hizmetleri, garanti süresi, kontrol sıklığı, klinikteki diş hekimi uzmanlığı vb. faktörler de işin içine dahil olabilir.

zirkonyum-dis-beyazlatma-fiyatlari5 – Yıl içi Artan Ekonomik Değerler

Yıl içi enflasyon değerlerine bağlı olarak zirkonyum diş beyazlatma fiyatları da otomatik artacaktır. Yani zirkonyum kaplama fiyat 2023 ile diş beyazlatma fiyatı 2022, aynı ücrette olmayacaktır.

6 – Beyazlatma Tonu Derecesi

Zirkonyum beyazlatma işleminde; diş rengini açarken kullanılacak beyazlatma ürünleri fazla tercih edileceği için, haliyle ekstra ücret alınacaktır. İşlemin seans aralığı da bu noktada ücrete yansıyacaktır. Son teknolojik cihazlar ile yapılan ton açma işleminde uygulanan diş beyazlatma kalıcı mı konusu, size ve gittiğiniz kliniğe bağlı olarak değişmektedir.

İyi bir diş hekimi ile yapılan planlı tedavi ve bakım sonrası, uzun ömürlü kullanacağınız zirkonyum dişlere sahip olabilirsiniz. En baştan kaliteli işler için ödeyeceğiniz fiyat, sonradan pişman olmanıza engel olabilir.

7 – Hızlı ve Kaliteli Tedavi Süresi

İyi bir klinikte yapılan beyazlatma işlemi hem hızlı, hem kaliteli olacaktır. Tedavi süresi ne kadar kısa tutulursa, fiyat da o kadar uygun olacaktır. 7 adımda etkili diş beyazlığı için neler yapılmaktadır?

●       İlk olarak diş hekimi tarafından detaylı hikayeniz dinlenir. Sonrasında ağız içine plastikten yapılmış koruyucu takılır.
●       Diş eti yanmasını engellemek için de bariyer uygulaması yapılır.
●       Ardından zirkonyum diş beyazlatma fiyatları noktasında etkili olan jel sürülür.
●       Uygulanan jel, 1 – 2 dakika kadar dişlerde bekletilir. Sonrasında lazer ile dişlere ışık verilir.
●       Ardından vakum yöntemiyle jel temizlenir.
●       İstenilen tona ulaşıldığında işlem bırakılır.
●       Son olarak da ağız içi bol su ile yıkanır.

İşte bütün bu aşamalar 1 veya 2 seans arasında sürmektedir. Dişlerinizdeki sorun derecesi noktasında ekstra seans işlemlere göre de zirkonyum diş beyazlatma fiyatları değişmektedir.

8 – Tedavide Uygulanacak Beyazlatma Yöntemi

zirkonyum-dis-beyazlatma-fiyatlariZirkonyum diş tedavisinde beyazlatma işlemi zamanla oluşan sararmalar için gerekebilir. Bu yöntemlerden son dönem popüler olanlar ve  en çok tercih edilenler fiyat üzerinde belirleyicidir. Yani diş beyazlatma yöntemleri fiyatı nasıl etkiler?

  • Ofis tipi diş beyazlatma, yani lazerle beyazlatma yöntemi diğerlerinden daha pahalıdır.
  • Tek diş beyazlatma fiyatı kombine diş beyazlatmadan daha uygundur.
  • Jel ile diş beyazlatma yöntemi, lazerden daha uygundur.

9 – Beyazlatma Uygulanacak Diş Sayısı

Tek diş zirkonyum diş beyazlatma fiyatları ile bütün dişlere yapılan beyazlatma aynı değildir. Ya da ön diş beyazlatma işlemi ile arka diş beyazlatma işlemi, yine aynı fiyatlı olmayacaktır.

Hem uygun fiyatlı, hem kaliteli işler için iyi kliniklere göz atmakta fayda vardır. Bu noktada Mehmet Eker Diş Kliniği, başarısı ile ters orantılı olarak sunduğu fiyatlar noktasında dikkat çekmektedir. Bağcılar zirkonyum şubesi de zirkonyum diş beyazlatma fiyatları konusunda, hasta memnuniyeti neticesinde yardımcı olmaktadır.