Çoklu diş değişimi, bir kaza sonucu ya da yaş nedeniyle dişleriniz eksilmeye başladıysa diş hekiminize başvurarak bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Eğer birkaç dişiniz eksiğiniz varsa normal implant sizin için daha uygun olabilir fakat bütün dişlerinizi yaptırmak istiyorsanız bu oldukça maliyetli olabilir. Ağzınızda oluşan sağlık sorunları (Diş çürümesi, ağız yaraları gibi) yediğiniz yemeğin kalitesini ciddi anlamda etkileyebilir. Dişlerinizin düşmesi durumunda takma dişleri deneyebilirsiniz fakat bunun konforu açısından sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca takma dişler estetik açısından güzel durmayabilir. Takma dişlerin bakımını da düşündüğünüzde fikir kulağa pek hoş gelmeyecektir fakat çoklu diş değiştirmek hem kalıcı ve etkili bir çözüm sağlayacak hem de günlük hayatınızda uğraşacağınız handikapları olmayacaktır.

Çoklu Diş Değişimi Fiyatları

Diş değişimi gülümserken rahat etmenizi sağlayabilir. Dış görünüşümüz kendimizi özgüvenli hissetmemizi sağlayabilir. Dişlerimizin dış görünüşümüzü etkilediğini inkâr edemeyiz ayrıca ağzımızda oluşan çürükler sağlığımızı etkileyebilir. Eğer ardışık olarak diş değiştirmek istiyorsanız diş köprüleri yaptırmak bu konuda size daha çok yardımcı olacaktır. Fakat bu konuda karar vermede önce iyice araştırmalısınız, doktorunuza başvurmalısınız ve farklı doktorlardan fiyatlar hakkında bilgi almalısınız. Dişlerinizle ilgili sürekli sorun yaşıyorsanız sürekli doktoruna gidip işlem yaptırmak hem zamanınızı alacaktır hem de maddi olarak sizi daha çok yoracaktır. Bir seferde bütün dişlerinizi yeniletmek bu konuda size kazanç sağlayacaktır. Bunun yanı sıra özgüven konusunda değişimi siz ve çevreniz fark edeceksinizdir.

Çoklu Diş Değişimi Hakkında Merak Edilenler

Çoklu diş değiştirmeği düşünüyorsanız detayları bu sayfada bulabilirsiniz. Diş değiştirmeye çocukluk yaşlarında başlarız. Süt dişlerimiz teker teker düşer ve yerlerine yetişkinlik dişlerimiz çıkmaya başlar. Diş değişimi sırasında bazı dişler gerektiği gibi çıkmaya bilir ve sonradan sıkıntı oluşturabilir. Bundan dolayı çocuğunuzun diş değişimi zamanında düzenli olarak diş hekiminize gitmeyin unutmayınız. Bazı insanların dişleri genetik olarak çürümeye meyilli olabilir. Bu durumda ilerleyen aşamalarda dişler düşmeye başlayabilir. Bireyler kaybolan dişlerinin yerine diş değişimi yaptırmak isteyebilirler. Özellikle genç yaştaki bireyler diş eksikliğinden dolayı toplumda rahatça gülememekte ve özsaygılarında azalma yaşayabiliyorlar. Bu nedenlerden dolayı bu operasyonu yaptıran ve yaptırmak isteyen kişiler oldukça fazladır. Hassas dişleriniz varsa ve zamanınızın çoğunu dişçilerde geçirmek istemiyorsanız bu konuyu detaylı araştırmanızı tavsiye ederiz.

Çoklu Diş Değişimi Avantajları

Dişlerinizi tek tek değiştirmek oldukça maliyetli olabilir ve bu yüzden eğer hekiminiz de bu işlemi uygun görüyorsa çoklu diş değişimi işlerimlerini tercih edebilirsiniz. Bütün dişlerinizi değiştirerek ilerde oluşabilecek çürükleri engelleyecektir ve diş sağlığı ile ilgili kalıcı bir çözüm olmasını sağlayabilir. Eğer sadece iki üç dişiniz eksikse normal protez sizin için uygun olabilir. Çünkü kendi dişleriniz sizin için her zaman daha iyidir sağlığınızı tehdit etmediği sürece. Fakat unutmayınız ki normal protezler diş değişimi için uygun olmayacaktır. Bu konuda detaylı bilgiyi diş hekiminizden almaya özen gösteriniz. Çünkü en iyi tedavi danışanı eğitmek ile başlayacaktır. Bu şekilde en doğru kararı içinize sinerek vereceksinizdir. Operasyon sonrası bakımını için diş hekiminizin uyarılarını dikkate alarak uygulamaya özen gösteriniz. Diş bakımını operasyon sonucunda bırakmayınız ve altı ayda bir olacak şekilde kontrollere gidiniz. Tabi bu operasyonu en son aşama olarak yapmalısınız. Çürük oluşumunu engellemek için diş bakımına dikkat etmelisiniz.

Çoklu Diş Değişimi Tedavisi

İş görüşmesine giderken, randevuya çıkarken, arkadaşlarınızla konuşurken kısaca hayatınızın her alanında dişler dış görünüşünüzü tamamlayan en önemli unsurdur. Dişlerinizde oluşan sorunlar görünüşünüzü etkileyecektir ve özgüveninizi zedeleyecektir. Bu durumda yaşayacağınız sıkıntılar sizin sosyal hayatınızı sekteye uğratabilecektir. Diş Hekimleri dişlerinizi kontrol ettikten sonra eğer dişlerin çoğunda bir sorun görürlerse bu operasyona başvurabilirler. Öncelikle dişlerinizin kanal tedavisine ihtiyaç olup olmadığını inceleyeceklerdir. Kanal tedavisinde dişlerinizin sinirleri öldüğünden dolayı eğer tekrar sorun oluşursa dişleri değiştirmek bu durumda yapılacak en mantıklı karar olacaktır. Bu şekilde sürekli diş hekimlerine gitmektense bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak sizin için daha iyi olacaktır. Çoklu diş değişimi tedavisi konusunda kafanızı karıştıran bir diğer konu ise canım acıyacak mı düşüncesidir. Bu düşünce her diş hekiminin karşılaştığı sorunlardır. Bu konuda içiniz rahat edilebilir. İyi bir diş hekimine kendinizi rahatça bırakabilirsiniz. Diş operasyonu işlemleriniz ve tüm merak ettikleriniz için Mehmet Eker Diş Kliniğine başvurabilirsiniz.