All-On-4 dental implantlar tam dişsiz olan kişilerde belirli açılar ile yerleşimi sağlanan dört dental implant üzerine aynı gün içinde diş protezlerinin sabitlenmesi sürecini kapsar. Ağız ve diş sağlığı son dönemlerde insanların yaşam kalitesini etkileyen faktörler arasına girmiştir. Bu etkenler de diş hekimlerinin protez planlayıcı sürecinde önemli bir etken olmuştur. Bu tarz uygulamalar hasta memnuniyetini artırdığından dikkatli üzerine çekmeye devam ediyor.

İmplant, tat alma, çiğneme, ağrı ya da görünüm sebebi ile kaybolan diş yapısının yerini doldurmak amacı ile geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Hiç dişi bulunmayan ya da yakında tamamen dişsiz kalma ihtimali yüksek olan kişilerde, implant tedavi yöntemi daha uzun süreli bir işlem olarak yer alabilir.

All-On-4 dental implant tedavi yöntemi, diş olmayan hastalarda kemik eklemesi, sinüs lift ve kemik yetersizliğinden ötürü ileri cerrahi gerekli olan durumları ortadan kaldırmak amacıyla uygun görülen etkili ve hızlı bir yöntemdir. Bu işlem detaylarında hastanın özgüveni, konuşması, estetiği, fonksiyonel özellikleri dikkate alınarak memnuniyet sağlanmaktadır.

All-On-4 Dental İmplantlar Özellikleri

  • Tam dişi olmayan hastalarda aynı gün içinde tek bir cerrahi işlemi kapsayan sabit diş protez uygulamalarını kapsayan bir tekniktir.
  • Bu işlem detayında kemik ilavesi ya da sinüs yükseltme ameliyatı gibi cerrahi süreçler gerçekleşmez.
  • Kişiye özel uygunluk planlanarak gerçekleştirilir.
  • Klasik dental implant üstü sabit protez çeşitlerine oranla bakım ve temizliği oldukça kolaydır.
  • Bulantı refleksi yer alan ve hareketli diş protezi kullanamayan kişiler için uygunluk gösterir.
  • All-On-4 dizaynı damaklıklara göre farklılık gösterir.
  • Tedavi sürecinde gerekli olan seans sayısı oldukça azdır. Genellikle bu bağlamda şehir dışından ya da yurt dışından gelen hastalar için uygunluk gösterir.

All-On-4 Dental İmplantlar Kimler İçin Uygundur

Tam dişsiz hastalar için uygunluk gösteren All-On-4 dental implantlar tedavi yöntemi, dental implant ameliyatlarına herhangi bir engeli olmayan ya da bir hastalığı bulunmayan kişiler için uygundur. Yeterli kemik hacmi bu tedavi süreci için önemlidir.

All-On-4 dental implantlar tedavi aşamalarında ilk olarak hastalardan detaylı bir şekilde radyolojik ve klinik muayene yapılır. Bilgisayarlı tomografi üzerinden ölçümlemeler gerçekleştirilerek hastanın diş yapısına özel bir planlama yapılır.

Prosedür olarak All-On-4 dental implantları iki aşamada ele alınır. Bunlar;

  • Cerrahi
  • Protez

Olarak sayılabilir. Tedavinin gerçekleşeceği gün hastaya planlamaya uygun olacak şekilde dört adet dental implant yerleşimi yapılır. Aynı ün içinde ise geçici diş protezi ile beraber dental implantların üzerine sabitleme yapılır. Üç ayın sonunda ise hastaya daimi olan diş protez işlemleri yapılmaktadır.

Denal implant tedavi süreçlerinde olduğu gibi operasyon sonrasında biraz ağrı ve şişlikler görülebilir. Bu tarz şikayetleri doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak kullanılacak ilaçlar ile kontrol altına alabilirsiniz. Mehmet Eker diş kliniği olarak en iyi süreç yönetimi sağlayarak sizlere destek olmaya devam ediyoruz.

Tedavi Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı?

All-On-4 dental implant tedavi sonrasında dental implantlarınızın üzerine sabitlenen geçici diş protezlerinizi hemen kullanabiliyorsunuz. Fakat dental implantlar ile kemiğinizin kaynaşması yaklaşık olarak 3 aylık dönem alacağından doktorunuzun tavsiye edeceği şekilde diyet beslenme uygulamanız gerekebilir. Geçici protez dönemlerinde hastalar sert besinlerden kaçınması gerekir. Yumuşak besinler ile beslenmeniz önerilebilir. Bunun nedeni ise diş implanlatlarınızın üzerine gelebilecek yükü hafifletmektir. Bu belirlenen üç aylık süre sonunda gerçekleştirilecek kalıcı protezleriniz ile dilediğiniz gibi beslenebilirsiniz.

Mehmet Eker diş kliniği olarak All-On-4 dental implant tedavi sürecinde yüksek başarı oranına sahibiz. Hastalarımız bu teknik sayesinde sabah implantları yerleştirildikten sonra aynı günün akşamında geçici protezine kavuşabilir. 3-4 ay süre sonunda kalıcı protez yerleşimi yapılmaktadır. Bu geçen süre zarfında hastaların dişsiz yaşamalarının önüne geçilmiş olur. Tüm soru ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.