Estetik diş hekimliği, diş tedavi yöntemleri arasında sanat ve bilimin bir arada olduğu bir işlemdir. Bu işlem tedavi yöntemi olmaktan ziyade fonksiyonel, estetik ve biyolojik açıdan hastalar için en iyi sonucu kapsayan diş tedavi sürecini kapsar.

Özellikle ağız şeklinin ve gülüş kalitesinin iyileştirilmesi için tercih edilen bu yöntem dişlerin işlevselliğinin arttırılmasına da kapsayabilir. Diş beyazlatma gibi durumlarda dişlerin işlevselliğinden çok sıklıkla diş görünümlerinin iyileştirilmesi hedeflenen bir tedavi sürecini kapsamaktadır.

Kozmetikten Çok Daha Fazlası Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği, başka bir deyişle, bireyselleştirilmiş tedavi ile ilgilidir. Diş probleminize bakıp diş sağlığınız ve fonksiyonunuz için optimum çözümü sunarken aynı zamanda güzel ve doğal bir görünüm elde ediyoruz. Mehmet Eker diş kliniği olarak amacımız, diş problemleriniz olmasaydı ve dişleriniz ve diş etleriniz ideal durumda olsaydı dişlerinizin nasıl olacağını yeniden düzenlemektir. Bu, kesinlikle dişlerinizin görünüşünü değiştirmeyi içeren kozmetik diş hekimliği ile aynı şey değildir.

Kişilerin estetik bir gülüşe ve dişlere sahip olması için ilk olarak çene, ağız ve yüz yapısı hakkında bir değerlendirme süreci gerçekleşir. Daha sonra bilgisayar ortamında ideal ve doğal bir görünüm tasarımı inşa edilir. Böylelikle uygun görülen tasarım hastanın beğenisine sunularak başarılı bir tedavi süreci organize edilmiş olur. Burada ki e önemli detay hedeflenmiş olan estetik imajın kişilerin sosyal ve fiziksel özelliklerine göre belirleniyor olmasıdır.

Estetik Diş Hekimliği Çeşitleri

Estetik diş hekimliği, farklı çalışma türlerini içerebilir. Dişlerin düzeltilmesine yardımcı olan bu işlem detayları;

  • Eksik
  • Çarpık
  • Lekeli
  • Çatlak
  • Yontma

Gibi durumların ortadan kaldırılması ve dişlerinizin görünümünün iyileştirilmesi sürecini kapsar. Her ne kadar gülümsemenizin görünümünü ya da parlaklığının iyileştirilmesini kapsayan bir işlem detayı olsa da asıl hedef bu değildir. Estetik diş hekimliği hedefi ağzınızın doğal sağlığına ve işlevinin ön plana çıkarılma sürecidir.

Dişlerinizin zinde görünümü ve sağlığı odak alınarak yürütülen tedavi süreci kozmetik ürünler ile harmanlanarak doğal, sağlıklı ve uzun ömre sahip bir gülümseme elde edilmektedir.

Estetik Diş Hekimliğinin Faydaları

Estetik yaklaşım hedef alınarak yürütülen bu tedavi yöntemi mükemmel gülümseme inşa etmekten daha fazlasını kapsar. Kişiliğinize uygun doğal özelliklerinize uyum sağlayan bir gülümseme elde etmek için bir takım bilimsel teknikler sanatsal beceriler ile harmanlanır. Bu sayede diş sağlığınıza kavuşmanıza yardımcı olunmuş olur.

Tedavi süreci kişiye özel uygulandığı için kimilerinde basit bir işlem ile tamamlanabiliyor iken bazılarında süreç oldukça zorlayıcı olabilir. Eski ve rengi bozulmuş bir diş yapısına doğal ve kusursuz bir görünüm kazandırmak oldukça basit bir işlem detayı içerse de çürüyen ya da hasar görmüş olan dişin doğal görünümünün iyileştirilmesi farklı prosedürleri kapsayabilir.

Estetik Diş Hekimliği Herkes İçin Geçerlidir

Mehmet Eker diş kliniği olarak estetik diş hekimliğinde pek çok insanın gülümsemesini iyileştirmek için yapılan yatırımın gereksiz olduğu kanısını değiştirmek için buradayız. Estetik görünümün iyileştirilmesi tüm vücut sağlığınızın ve diş sağlığınıza neden olabilecek ciddi problemlerin ortadan kaldırılmasına dayanır.

Yapılan işlem detaylarında uygulanan kaplamalar gülümsemenizin şeklini sizlere geri kazandırırken parlaklığında arıtılmasını sağlar. Bu sayede diş imlantları ciddi şekilde hasar görmüş ve eksik olan dişleri onararak, kemik kaybı ve diş eti hastalıkları gibi durumların önlenmesini sağlar.

Estetik diş hekimliği uygulamalarını ulaşılmaz görmeyin. Mehmet Eker diş kliniği olarak bu tarz diş bakım süreçlerinin diş sağlığınız için ihtiyacınız olan tek şey olduğunu ifade etmek istiyoruz. Sağlıklı diş ve diş etine sahip olurken bonus olarak diş görünümleriniz de de iyileşme sağlanacaktır.

Estetik Diş Hekimliğinden Beklenti Ne Olmalı

Bir nihai sonuçtan daha fazlasını kapsayan estetik diş hekimliği, alacağınız bakım çeşidine ve genel diş hekiminin deneyimlerini kapsar. Bu anlamda Mehmet Eker diş kliniği olarak yüksek kaliteli estetik diş hekimliği sağlama taahhüdümüzü daha modern ve dikkatle güler yüzlü bakım işlemlerini yüksek teknolojik bir ortama dönüştürmekteyiz.

Diş hekimlerimiz sizleri tanımak be hedeflerinizi dinleyerek belirli bir tedavinin sağlığınızı ve gülümsemenizi nasıl etkileyeceği konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Tüm tedavi süreçleri sizlerin rahatı üzerine odaklanmaktadır. Sizlerin kendinizi rahat hissetmesi adına steril ortam ve sedasyon seçeneklerimiz mevcuttur.