Diş eti estetiği, diş etindeki asimetrik bozuklukların ve çekilmelerin düzeltilmesi olarak bilinen bir tedavi sürecini kapsamaktadır. Diş ve diş etlerin olması gerektiği standartlara ulaşılması sağlanmaktadır.

Diş eti estetiği her yaşta kişiler için diş eti ve de yapısı tedavi için uygun olanlara uygulanabilmektedir. Sosyal hayatı olumsuz etkileyen, gülerken ya da konuşurken kötü bir görünüm sunan diş etleri, bu konuda şikâyeti olan hastaların diş eti estetiği uygulamalarına yönelmesini sağlamaktadır.

Diş Eti Estetiği Nedir? Pembe Estetik Ne Demek?

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik; diş etindeki bozukluk ve çekilmelerin düzeltilmesi adına yapılan, tüm işlemlerdir. Diş eti standartlarının, ideal renk ve boyda kalması demektir. Bazen estetik bir gülüşe sahip olmanın tek yolu, beyaz dişler olmayabilir. Muntazam bir dijital gülüş tasarımı için, diş etlerinin de istenilen yapıda olması gerekir.

dis-eti-estetigi

Diş Eti Estetiği

İşte tam da bu noktada, pembe estetik ile tanışabilirsiniz. Muhteşem gülümsemeler için; son yıllarda hem erkek, hem de kadınların sıkça tercih ettiği tedavilerin başında gelmektedir. Gülerken diş etleriniz görünüyorsa; hiç tereddüt etmeden konforlu bir tedavi süreciyle, siz de ağız dolusu gülüşler sergileyebilirsiniz.

Diş Eti Estetiği Tedavisi Nasıl Olur?

Diş eti estetiği tedavisinde diş hekiminin kontrolünden sonra uygulanacak tedavi yöntemi belirlenmektedir. Hem hastanın estetik kaygılarına son vermek hem de diş ve ağız yapısının standart ölçülerde olmasını sağlamak için yapılan ve çoğunlukla lazer uygulamaları içeren tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Diş eti estetiği tedavi yöntemleri ise hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Genel olarak kullanılan yöntemler ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Rejenaratif: Bu yöntem ile zarar gören dokuların onarılması mümkün olmaktadır.
 • Gingivektomi: Sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak diş eti büyümesi durumunda uygulanmaktadır.
 • Gingivoplasti: Sıklıkla tercih edilen bir diğer tedavi yöntemi olarak diş etlerinde fazla oranda görülen bölümlerin düzeltilmesi sağlanmaktadır.
 • Kron boyu uzatma ise dişlerde var olan doku kaybının düzeltilmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Yukarıdaki işlemlerin yanı sıra hastanın diş ve ağız yapısına göre farklı uygulamalar da yapılabilmektedir. Bu nedenle diş hekimi tarafından yapılan muayene son derece önem taşımaktadır.

Diş Eti Estetiği Öncesi ve Sonrası Süreç Nasıl?

Diş eti problemlerinden biri sizde de varsa, vakit kaybetmeden hemen doktora başvurun. Diş eti estetiği öncesi ve sonrası hakkında bilgileri okuyarak, ne kadar konforlu bir operasyon olduğunu göreceksiniz. İçinizdeki tüm şüpheleri; sürece ait bilgileri okuyarak, giderebilirsiniz.

Diş Eti Operasyon Öncesi : Muayene sonrası hastanın şikayetine göre, diş eti sorunu ve tedavi yöntemi belirlenir. Pembe estetikten önce, ağız ve diş ile alakalı önemli sorunlar giderilir. Sonrasında verilen ikinci randevuda gerekli yöntemler kullanılarak; estetik bir görünüm elde etmek için, tedavi sürecine başlanır. Kişiye özel uygulanan tedavi yöntemleri nelerdir?

Rejeneratif Tedavi Yöntemi Diş eti sorunları nedeniyle, zedelenen dokuların yeniden onarılması işlemine yönelik bir tedavi yöntemidir.
Gingivektomi Tedavi Yöntemi Diş eti büyümesinde, diş arasındaki boşlukların derinleşmesinde kullanılan tedavi yöntemidir.
Gingivoplasti Tedavi Yöntemi Diş eti asimetri sorunlarında kullanılan yöntemdir.
Kron Boyu Uzatma Tedavi Yöntemi Diş estetiği nasıl yapılır? Noktasında; kısa dişlerdeki diş etinin kesilerek, uzatılması amaçlanır. Kemik yeniden şekillenir ve diş boyu uzatılarak sağlıklı hale getirilir.
Gummy Smile Tedavi Yöntemi Gülerken diş etlerinin görünmesi durumunda uygulanan tedavidir. Yetersiz kaldığı durumlarda, dudak şekillendirme ile de estetik gülüş sağlanmaktadır. Diş eti estetiği yaptıran ünlüler çoğunluğu, genelde bu yöntemi tercih eder.
Flap Tedavi Yöntemi İleri düzey diş eti sorunları için uygulanır. Diş eti kanaması, renk değişimi, iltihaplanma gibi rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı olur.
Küretaj Tedavi Yöntemi Orta düzeyde diş eti rahatsızlıkları için uygulanan yöntemdir.

Diş Eti Operasyon Sonrası: Lokal anestezi sonrası, acı ve ağrı hissedilmez. Ancak her ihtimale karşı; operasyon sonrasında, doktor tarafından belirlenen ağrı kesici ilaç kullanabilirsiniz. Genellikle tedavi sonrasında; hızlı ve lazer yöntemli işlem olduğu için, kanamasız bir süreç geçirilir. İyileşme süresi, 10 – 14 gün ya da en fazla bir ayı bulur.

Diş Eti Estetiği İyileşme Süreci Nasıl?

dis-eti-estetigiDiş eti estetiği lokal anestezi ile yapılan bir tedavidir. Böylece işlem esnasında herhangi bir acı hissi yaşanmamaktadır. Uygulanan yöntem sonrası için de diş hekimi tarafından verilen ağrı kesiciler, sonraki olası ağrıları dindirmek için kullanılmaktadır.

Tedavi süreci genel olarak lazer uygulama yöntemleri ile yapıldığı için kanama olmamaktadır. Bu nedenle de çok daha hızlı bir iyileşme süreci yaşanmaktadır. Ortalama olarak diş eti iyileşme süreci on ila on dört gün sürmektedir. Bu süre sonunda da tam iyileşme sağlanır.

Diş Eti Estetiği Yaptıranlar Kimler?

Pembe estetik olarak da bilinen diş estetiği, diş etlerinin neden olduğu sorunlardan rahatsız olan herkes için uygundur. Sağlık açısından sorun olmasa bile; psikolojik olarak rahatsızlık yaşayan kişiler, bu kapsama dahil edilir. Sorunlu diş etleri, estetik görünümden de uzaktır.  Peki pembe estetik hangi durumlarda yapılır ve kimlere uygundur?

 • Diş etleri çok görünen hastalara
 • Diş etlerinden bir kısmının, fazla yukarıda olduğu kişilere
 • Diş arası boşluğunun çok olduğu kimselere
 • Diş etleri enfeksiyon, iltihap alıp şişen kişilere
 • Diş etlerinin rengi değişen kişilere
 • Diş eti gülümsemesine sahip kişilere
 • Diş eti büyümeleri görülen kişilere

Kimlere Pembe Estetik Yapılamaz?

Hamilelik döneminde; diş ve diş etiyle alakalı sorunların giderilmesi yönündeki inanış, doğru değildir. Yani hamilelikte yaşanan hormonal dengesizlikler; diş eti enfeksiyonlarını tetikleyip, erken doğuma sebebiyet verebilir. Bu nedenle, bu dönemde pembe estetik yaptırmamalısınız. Ayrıca yaş sınırı konulmasa da; 17 yaş altı için, pembe estetik uygun değildir.

Diş eti operasyonu yaptırmaması gereken diğer grup da, diş eti iltihabı ve diş taşı temizliği gereken gruptur. Öncelikli olarak ağız ve diş sağlığı sorunları tamamlanıp, daha sonra pembe estetik yapılmalıdır.

Diş Eti Estetiği Avantajları

dis-eti-estetigiDiş eti estetiği yaptırmanın sunduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. İlk olarak diş yapısının bozulması sonucu diş kayıplarının da yaşanmasına neden olabilmesidir. Bu nedenle diş eti rahatsızlıklarının tedavi edilmesi son derece önemlidir. Estetik kaygının yanı sıra diş eti estetiği ile diş iltihaplarının oluşumları da önlenmektedir. Dişlerin olması gerektiği gibi diziliminin ve diş dokularının daha sağlıklı olması sağlanır.  Diş eti kanamaları, ağız yaraları gibi sorunların ortadan kalkması sağlanır. Son olarak hastanın estetik olarak tüm kaygılardan kurtulması sağlanmaktadır.

Diş Eti Estetiği Zararlı Mı?

Diş eti estetiği, doğru bir şekilde yapıldığında dişlere ya da diş etlerine asla zarar vermemektedir. Bu nedenle herhangi bir endişe duyulmadan diş eti estetiği rahatlıkla yaptırılabilir. Bu sayede istenilen gülüşe hastalar sahip olabilirler.

Diş kayıplarının önlenmesi, ideal diş eti uzunluklarına sahip olunması, var ise iltihapların tedavi edilmesi, estetik kaygılardan kurtulmak gibi avantajlarının yanında diş eti estetiği yaptırmanın zarardan ziyade faydalı olduğu görülebilmektedir.

Diş Eti Kesimi Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Diş eti operasyonunda sonra; belirli kurallara dikkat ederek, iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Pembe estetik sonrasında, dikkat etmeniz gereken bu noktalara göz atın;

 • Diş eti operasyonu sonrasında, 1 gün boyunca devam eden kanamalar olabilir. Ancak aspirin tarzı, kanama artırıcı ve sulandırıcı ilaçlar içmemeye özen gösterin.
 • Operasyon sonrasında, aşırı soğuk da aşırı sıcak yemeklerden uzak durun. Her yemek sonrası mutlaka, ağız ve diş temizliğine özen gösterin.
 • Doktorunuzun gerekli gördüğü ilaç listesine uyum sağlayın ve düzenli kullanın.
 • Doktorunuzun tavsiyesi üzerine; diş etlerinizi yumuşak bir diş fırçası yardımıyla, düzenli olarak fırçalayın. Diş ipi kullanımına da dikkat edin.
 • Diş etleriniz; bu kurallara uyduğunuz takdirde, 1 ay içinde iyileşme gösterecektir. Ancak istenilen şekli alması, 2 – 3 ay gibi bir süreyi bulacaktır. Bu durumda, endişe etmeyin. Ayrıca dişinizde kron ya da köprü varsa, değiştirilmesi de gerekecektir.

Diş Eti Kesimi Zararlı mı?

dis-eti-estetigiDoğru yöntem ve malzemelerle yapılması durumunda, diş ya da diş etlerine hiçbir zararının olmadığını görürsünüz. Bu konuda herhangi bir şüpheye düşmeden, rahatlıkla bu tedavi sürecine dahil olabilirsiniz. Diş eti estetiği zararları olmadığı gibi, birçok olumlu yönleri vardır. Tüm bu avantajlar da görüldüğünde; zarardan daha çok, faydasının olduğunu da anlamış olursunuz.

 • Diş kaybı sorununu, büyük ölçüde çözer.
 • Diş etleri ile diş uzunluk yapısı dengelenmiş olur.
 • Diş eti iltihapları varsa, bu süreçte tedavi edilir.
 • Estetik kaygılar, özgüven ve gülüş problemlerinin önüne geçmesiyle; en önemli konu olan psikolojik avantajını, net bir şekilde görebilirsiniz.
 • Dişleri destekleyen dokular, daha sağlıklı bir şekil alır.

Diş Eti Estetiği Kalıcı Mı?

Diş eti estetiği doğru tedavi yöntemleri uygulandığında kalıcı sonuçlara sahiptir. Diş etlerinin öncelikle hangi ihtiyaçları olduğu belirlenir ve buna göre tedavi sürecine başlanır. Tedavi planlamasının ardından uygulamaya geçilir.

Hangi tedavi yöntemi uygulanırsa uygulansın diş eti estetiği kalıcı olmaktadır. Bu sayede de hastanın estetik olarak çok daha güzel bir gülüşe sahip olması sağlanır. Ancak tüm bu tedavi sonrasında da ağız ve diş sağlığının ihmal edilmemesi, özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu nedenle düzenli olarak diş hekimine gidilmeli, diş fırçalama ve diş ipi kullanımına önem verilmelidir. Tüm bu bakımlar sayesinde de diş eti hastalıklarına karşı koruma sağlanmış olacaktır.

Diş Eti Estetiği Devlet Hastanesi mi Özel Klinikte mi Yaptırılmalı?

Pembe estetik konusunda, bütçenize ve yaşam koşullarınıza en uygun yeri seçmek durumunda kalabilirsiniz. Devlet hastanelerinde; son zamanlarda diş beyazlatma da dahil olmak üzere estetik alanında, birçok diş sorunu halledilmeye başlanmıştır. Önemli olan hastahane durumu değil, kaliteli cihaz ve doktor seçimidir.

dis-eti-estetigiBütçeniz uygunsa ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız da; estetik diş hekimliği konusunda, özel kliniklere yönelebilirsiniz. Diş eti estetiği yaptıranlar yorumlarından hareketle; Mehmet Eker Kliniği’nden randevu alarak sonsuz, sorunsuz hizmet çalışmaları kapsamına dahil olabilirsiniz. Diş ve diş eti problemleri için; uzman kadrosuyla çağa uygun teknolojik cihazları sayesinde, mutluluğunuzu gülüşlerinizle somutlandırabilirsiniz.

Diş Eti Estetiği Fiyatları 2023 Bilgisi

Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte, her geçen yıl fiyatlar artan şekilde ilerlemektedir. Pembe estetik fiyatları üzerinde etkili birçok faktör vardır. Diş eti estetiği fiyatları 2023 listesine göz atarak; yapacağınız karşılaştırmalarla, bütçenize en uygun ve en kaliteli doktoru ve hastaneyi bulabilirsiniz. Diş eti estetiği nedir? Fiyat artışına sebep olan etmenler nelerdir?

●       Diş hekiminin deneyimi ve donanımı
●       Uygulanacak tedavi yönteminin çeşidi
●       Kullanılacak malzemelerin kalitesi
●       Size en uygun ödeme seçeneği
●       Seans süresinin artması
●       İleri teknolojili cihazların kullanımı
●       Hastane veya klinik seçimi

Mehmet Eker diş kliniği olarak yüksek kalitede diş eti estetiği sağlama konusunda hem alanında uzman hem de güler yüzlü diş hekimlerimiz ile yüksek teknolojide bu hizmeti vermekteyiz. Diş eti estetiği hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve tüm tedavi süreçlerinde güvenle işlem yaptırabilirsiniz. Steril ortamda, kendinizi rahat hissederek tüm diş eti estetiği süreçlerinde diş hekimlerimiz sizlerin sağlığını düşünerek hareket edecek ve size destek olacaktır.

Siz de Mehmet Eker kliniğimizle iletişime geçerek sağlıklı dişlere ulaşabilirsiniz.