diş tedavileri

Bağcılar Zirkonyum Diş Uygulaması | Mehmet Eker Özel Diş Kliniği

bagcilar-zirkonyum

Bağcılar zirkonyum uygulaması yapan dişçilerin başarı oranlarının yüksek olup olmadığı birçok hasta tarafından detaylı bir şekilde araştırılmaktadır. Zirkonyum diş kaplama özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Çok fazla tercih edilmesinin ise birçok sebebinin bulunduğunu söylemek mümkündür.

Yalnızca Bağcılar zirkonyum uygulaması olarak değil hem ülkemizde hem de dünyada oldukça fazla tercih edilen bir tedavi yöntemi olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle metal kaplamalar ile karşılaştırılması halinde hep uygulanış yönü ile hem de estetik açıdan birçok artı yönü bulunur.

Zirkonyum Diş Uygulaması Nedir?

bagcilar-zirkonyumZirkonyum kaplama, diş hekimliğinde kullanılan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Zirkonyum tedavi yönteminin son zamanlarda bu kadar fazla tercih edilmesinin birçok ana sebebinden bahsedebiliriz. Söz konusu sebepleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Estetik bir görünüme sahiptir.
  • Yüksek dayanıklılık sağlar.
  • Diğer doğal dişler ile olan uyumu oldukça yüksektir. Yani doğal diş görünümünden ayırt etmek oldukça güçtür.

Zirkonyum diş uygulaması genellikle implant aşamasında ya da porselen kaplamalarda kullanılmaktadır. İmplantlar diş kaybı yaşayan hastaların kaybını gidermek amacı ile kaybolan dişlerinin yerine koymak için kullanılan yapay kökler olarak bilinir. Zirkonyum implantlar ise diğer malzemeler ile karşılaştırılması halinde daha dayanıklı, uzun ömürlü ve estetik açıdan daha iyi sonuçlar sunar. Bu nedenle implant uygulamasında sık sık tercih edildiğini rahatlıkla görebiliriz.

Zirkonyum Diş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Özel Bağcılar zirkonyum kaplama yapan diş sağlığı klinikleri denildiği zaman ilk olarak akla Mehmet Eker Özel Diş Kliniği gelir. Peki bu tedavi yöntemi nasıl yapılır? Zirkonyum uygulaması pek çok yönden avantajlı bir uygulamadır. Doğal bir diş rengine sahip olan zirkonyum kaplamanın uygulama aşamasını aşağıdaki tabloda net bir şekilde görmek mümkündür.

1. Muayene ve Hazırlık Aşaması İşleme başlamadan önce diş hekimi hastanın dişlerini ve ağız yapısını detaylı bir şekilde muayene eder. Böylece zirkonyum kaplamanın uygun olup olmadığını değerlendirmiş olur. Uygun olması halinde de diğer aşamaya geçilir.
2. Ölçü Alma Aşaması Sıra dişlerin ölçüsünü almaya gelecektir. Bunun için diş hekimi ağız içine ölçü almak amacı ile bir aparat yerleştirir.
3.  Geçici Kaplama Aşaması Zirkonyum kaplamalar laboratuvar ortamında üretilmektedir. Ölçü aldıktan sonra üretilmesi de biraz zaman alacaktır. Bu nedenle üretimi tamamlana dek hastaya geçici kaplama uygulaması yapılır. Böylece gerçek zirkonyum kaplama gelene kadar bölgede boşluk kalmamış olur. Hem estetik açıdan hem de yemek yerken hastanın mağdur olmaması amaçlanır.
4. Laboratuvar Aşaması Diş hekimi hastadan ağız ve diş yapısının ölçüsünü aldıktan sonra kaplamanın hazırlaması için ölçüleri laboratuvara gönderir. Genellikle birkaç gün içerisinde de kaplamanın üretimi sağlanmış olur.
5. Yapıştırma Aşaması Zirkonyum kaplamaların üretimi tamamlanıp da laboratuvardan geldikten sonra diş hekimi söz konusu kaplamaları yapıştıracaktır. Hekim öncelikle kaplamaları hazırlar ve dişlerinize uygun olup olmadığını tekrar kontrol eder. Sonrasında uygun malzemeleri kullanarak yapıştırma işlemini gerçekleştirir.
6. Son kontrol Aşaması Yapıştırma aşamasından sonra hekim tekrar kaplamanın hastanın ağzına uygun olup olmadığına bakar. Herhangi bir problem olmadığından emin olur.

bagcilar-zirkonyumBağcılar Zirkonyum Diş Uygulaması Tehlikeli midir?

Bağcılar zirkonyum kaplama yapan poliklinik araştırırken bir yandan da zirkonyum kaplamanın herhangi bir zararı olup olmadığı merak edilmektedir. Bu yalnızca Bağcılar zirkonyum ile sınırlı değildir. Zirkonyum uygulamasının genel olarak herhangi bir zararı ya da tehlikesi bulunmamaktadır.

Zirkonyum kaplama diş dayanıklı, dişler ile uyumlu aynı zamanda da estetik olarak uygun bir malzemedir. Zaten bu nedenle de diş hekimliğinde oldukça yaygın olarak kullanılır ve dişlerin estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşmak için ideal bir tedavi yöntemi olarak kabul edilir. Siz de Bağcılar zirkonyum kaplama yapan diş hekimi arayışındaysanız Mehmet Eker Özel Diş Kliniğini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Bağcılar Zirkonyum Diş Kesilmeden Yapılır mı?

İnternet üzerinden Bağcılar zirkonyum yapan diş kliniklerinin uygulama esnasında diş kesme işleminin yapılıp yapılmadığı da merak edilmektedir. Zirkonyum kaplamayı dişe yerleştirmesini yapmak için diş kesme işlemini yapmak zaruridir. Diş kesilmeden kaplamayı dişe yapıştırmanın imkanı yoktur.

bagcilar-zirkonyumHastalar diş kesilmesinden tedirgin olsa da aslında çok da korkulması gereken bir işlem değildir. Genellikle kesim esnasında canının yanmasından korkan hasta dişlerini kestirmeden zirkonyum tedavi yöntemini yaptırmak ister. Fakat kesim sırasında anestezi uygulaması yapılacağından hasta o an herhangi bir acı ya da ağrı hissetmeyecektir.

Bağcılar Zirkonyum Diş Uygulaması Fiyatları Nedir?

Bağcılar zirkonyum diş uygulaması yapan kliniklerin ortalama fiyatları oldukça merak edilmektedir. Fakat bu konu hakkında net bir bilgi vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü Bağcılar zirkonyum kaplama yapan diş kliniklerinin fiyat belirlemesi yaparken göz önünde bulundurduğu birçok unsur bulunmaktadır. Söz konusu unsurların her biri ayrıntılı bir şekilde değerlendirilir ve sonunda bir fiyat belirlemesi yapılmış olur.

Bağcılar Zirkonyum Diş Uygulaması Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

bagcilar-zirkonyum

Bağcılar Zirkonyum

Bağcılar zirkonyum uygulaması yapan ve oldukça yüksek bir başarı oranına sahip olan Mehmet Eker Özel Diş Kliniği hastalarının memnuniyet ile klinikten ayrılması için elinden geleni yapar. Fiyat konusunda da hastalarını mağdur etmemek ve memnuniyet sağlamak amaçlarından bir tanesidir.

Fakat Bağcılar zirkonyum uygulaması fiyatları ne kadardır? Sorusuna net bir fiyat söylemek ne yazık ki olanaksızdır. Çünkü tüm uygulamalarda olduğu gibi zirkonyum diş uygulaması fiyatları da birçok faktöre bağlı olarak belirlenmektedir. Peki söz konusu faktörler nedir? Bunları şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

  • Hammadde maliyetleri
  • Kaç dişe uygulanacağı
  • Hangi dişlere uygulanacağı

Bu nedenle Bağcılar zirkonyum kaplama fiyatları ile alakalı daha ayrıntılı ve net bir bilgiye ulaşmak için öncelikle muayene olmak gerekir. Siz de daha fazla bilgi sahibi olmak için Mehmet Eker Özel Diş Kliniği’nden rahatlıkla randevu alabilir ve muayene olabilir süreç ve fiyatlar hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.