diş tedavileri

Bağcılar Zirkonyum Diş Uygulaması Nerede Yaptırılır?

bagcilar-zirkonyum-dis

Bağcılar zirkonyum diş kaplaması nerede yapılır? Dişler, insan hayatı çok önemlidir. Bu nedenle diş bakımı veya gerekli tedavilerin yapımı için iyi bir diş kliniği ve diş hekimi oldukça önemli bir unsurdur. Uzun ömürlü kullanım ve sağlıklı bir yaşam için bu kriterler atlanmamalıdır. Peki, Bağcılar zirkonyum diş uygulaması nerede yaptırılmalıdır? İşte zirkonyum diş ile ilgili tüm merak edilenler.

Bağcılar Zirkonyum Diş Tedavisi Nerede Yapılır?

bagcilar-zirkonyum-disDiş sağlığı ve hijyeni kişilerin sağlığı için çok önemlidir. Bu nedenle bu tar tedaviler yapılırken kliniklerin hijyen durumuna ve hekim başarısına dikkat etmek gerekir. Peki, Bağcılar zirkonyum diş klinikleri hangi özelliklere sahip olunmalıdır.

 • Diş klinikleri belli yasalar çerçevesinde kurulmuş olmalıdır.
 • Merdiven altı kliniklerden uzak durulmalıdır.
 • Diş klinikleri tam teşekküllü olmalıdır. Herhangi bir olumsuz durumda anında müdahale edilmelidir.
 • Diş hekimi başarılı ve alanında uzman olmalıdır.

Yukarıdaki maddeler genellikle bir diş kliniğinde olması gereken özelliklere sahiptir. Elbette ki bu kriterler daha fazla genişletilebilir. Fakat diş sağlığınıza önem veriyor ve problem yaşamak istemiyorsanız alanında uzman bir hekim ile görüşmeniz önemlidir. Bu nedenle Bağcılar zirkonyum diş uygulaması yaptırırken bu noktalara dikkat edilmelidir. Peki, zirkonyum diş kaplaması nedir?

Zirkonyum Nedir?

Zirkonyum, güçlü bir metaldir. Paslanmaz çelik ve titanyumdan daha sert ve ağırlığı hafiftir. Bu durumda zirkonyumu diş implantları için en uygun seçenek konumuna getirir. Zirkonyum kaplama dişler, kişinin gülümsemesini iyileştirmenin yeni ve güzel bir yoludur.

Zirkonyum dişler; geleneksel diş kaplamalarından dayanıklı ve daha güçlüdür. Artık yeni nesil işlemler doğal dişlere zarar verebilecek birçok farklı üründen uzak durur. Bu nedenle kaplama dişler zararlı birçok şeyin üstesinden gelebilecek seramik malzeme olan zirkonyum oksitten yapılmaktadır.

Bağcılar Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

bagcilar-zirkonyum-dis

Bağcılar Zirkonyum Diş

Zirkonyum kaplama diş genellikle kanal tedavisi olmuş olan dişlerin yerine kullanılmaktadır. Ayrıca çatlak veya kırık olan dişlerin tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır. Bu nedenle zirkonyum kaplama, diş hekiminin yapacağı muayene sonucu tek parça halinde ya da birden fazla parçanın birleştirilmesinden yapılabilir.

Zirkonyum kronlar, geleneksel yöntemle uygulanan metal kronların ortaya çıkardığı rahatsızlık veya hassasiyet problemleri yaşamadan normal bir şekilde yemek yiyip içecek içilmesini sağlayan özel yapıştırıcılar kullanılmaktadır.

Zirkonyum kaplama diş tedavisi, estetik bir gülüşe sahip olmak isteyenler için alanında uzman hekimler tarafından yapılır. Özellikle başarılı kliniklerde yapıldığı takdir de sonuçları oldukça iyi olmaktadır. Bu nedenle de hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Peki, Bağcılar zirkonyum diş uygulamasının aşamaları nelerdir?

Zirkonyum Kaplama Aşamaları Neler?

Zirkonyum kaplama dişler diş hekimleri tarafından yapılan oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle iyi bir klinik ve semtte yapılan diş tedavileri başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Bunlardan biride Bağcılar zirkonyum diş uygulamasının yapıldığı semtlerdir. Özellikle Bağcılar gibi diş kliniklerinin çok olduğu semtler bunlardan biridir. Bağcılar zirkonyum diş kaplama tedavisinin aşamaları ise şöyle sıralanabilir.

 • Ağız içerisinde yer alan tüm dişler kontrol edilir.
 • İlk olarak işlemden önce hastaya lokal anestezi yapılır. Böylece hasta acı, ağrı veya hassasiyet hissetmez.
 • Kaplama yapılacak olan dişler biraz törpülenir ve uçları inceltilir.
 • Kaplama yapılacak olan dişlerin ölçüleri alınır.
 • bagcilar-zirkonyum-disBağcılar zirkonyum diş uygulamasında tedavi öncesinde dişlerde kullanılacak olan geçici kaplamalar dişlere yerleştirilir.
 • Zirkonyum kaplama için renk seçilir.
 • Kaplamalar hazırlandığında dişlere kalıcı bir şekilde uygulanır. Fakat herhangi bir sorun olması durumunda bir haftalık deneme süresi ile de kaplamalar uygulanabilmektedir.
 • Hastanın yılda iki defa kontrolleri aksatmaması istenir.

Tüm bunlarla birlikte zirkonyum kaplamaların ilk aşamada kalıcı olarak yapıştırılmamasının nedeni vardır. Bu neden arasında hastanın bir şikâyet yaşaması ya da bir problem olması durumunda anında müdahale edilebilmesinden kaynaklanmaktadır. Bağcılar zirkonyum diş uygulaması yaparken bu aşamalara dikkat etmektedir.

Bağcılar Zirkonyum Diş Kaplama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

bagcilar-zirkonyum-disZirkonyum diş uygulaması yapılırken hem tedavi süresince hem de tedavi sonrasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle tedaviye başlamadan önce uygulamanın yapılacağı kliniğe ve hekimin başarısına önem vermek gerekir. Bağcılar zirkonyum diş uygulaması konusunda oldukça başarılıdır. Bu sebeple iyi bir araştırma yapmak önemlidir.

Aksi halde hem diş sağlığınız hem de kendi sağlığınız zarar görebilir. Özel Bağcılar ağız ve diş sağlığı polikliniği  gibi yerler tercih edilebilir. Peki, Bağcılar zirkonyum diş uygulaması yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

 • Zirkonyum kaplama tedavisi yapıldıktan sonra yeme içme durumuna dikkat edilmelidir. Çünkü aşırı sıcak ve soğuk yiyecekler dişlerde hassasiyet yaratabilir.
 • Sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Adaptasyon sorunu yaşanabilir fakat kısa sürede geçecektir.
 • Kaplamaların ışık geçirgenliği vardır. Bu nedenle dişler normalden daha beyaz görülebilir.
 • İşlemden sonra antialerjik durumlar yaşanabilir.
 • Metal hassasiyeti bulunan hastaların bu tedaviden kaçınması istenebilir.
 • Sağlam bir yapıya sahiptir.
 • Tedavi süresi boyunca herhangi bir kanama, diş eti problemi veya iltihaplanma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.
 • Hekimin tavsiye ve önerilerine mutlaka uyulmalıdır.
Avantajlar Dezavantajlar
Şekil alması kolaydır. Uzun diş boşlukları varsa kullanımı uygun değildir.
Görünümü doğaldır. Bu nedenle rengi ana dişlere çok benzerdir. Metal destekli kaplamalara göre maliyetli olabilir.
Metal içermemektedir. Ömrü uzundur. Kaplama altında dişte çürük meydana gelebilir.

Zirkonyum Kaplama 2023 Fiyatları Ne Kadar?

Zirkonyum kaplama fiyatları özel kliniklere göre ve semte göre farklılık gösterir. Her kliniğin ve hekimin malzeme kalitesi birbirinden farklı olacağı için fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Bunun yanında hastanın dişlerinin durumu ve yapılacak olan tedavilerde zirkonyum diş uygulamasının fiyatını etkilemektedir. Bağcılar zirkonyum diş diğer semtlerle karşılaştırıldığında fiyatlarda değişkenlik olabilir.

Zirkonyum fiyatları semtlere göre de farklılık arz edebilir. Özellikle Bağcılar zirkonyum diş uygulamaları konusunda oldukça başarılıdır. Bu yüzden kendinize uygun bir klinik tercih etmenizin ardından diş hekiminiz ile konuşarak güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Siz de Mehmet Eker Diş Kliniği ile güncel fiyat teklifini hemen alın.