diş tedavileri

Mehmet Eker Diş Kliniği: 7/24 Açık İstanbul Özel Diş Hastanesi

ozel-dis-hastanesi

Özel diş hastanesi özellikle pandemi döneminde ve sonrasında halkın çok daha fazla ihtiyaç duyduğu özel hastaneler arasına girmiştir. Zamansız yaşanılan diş sorunları için 7/27 açık özel diş hastanesi bulmak ise kolay bir durum değildir. Sağlık sisteminin gelişmiş olduğu Türkiye’de bu eksiklik ciddi bir eksiklik olarak görülmektedir.

Bu konuda İstanbul’da yaşayanlar oldukça şanslılar. Çünkü İstanbul’da 7/24 açık dişçi diğer şehirlere oranla daha çok bulunmaktadır. Bu konuda yapmanız gereken şey memnuniyet araştırmasıdır. Seçim yapmadan önce Özel diş hastanesi seçeneklerine göz atmalısınız. Kullanıcı yorumlarına bakarak ve internetten araştırma yaparak seçimlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Diş Hastanesi Nedir?

Özel diş hastanesi hastalıkların teşhisi, tedavisi ve takibi gibi işlemler için hastalarına birinci basamak sağlık hizmeti veren kurumlardır. Modern ekipmanların bulunduğu, ileri teknolojiye ve daha yüksek kalitede hizmet sunmak için açılan özel hastanelerdir.

ozel-dis-hastanesiAynı zamanda her işlem için başka bir doktora gitmenize gerek kalmadan tüm işlemlerinizi Özel diş hastanesi içerisinde tek bir çatı altında halledebilme imkanını da sahipsiniz. Güvenilir bir hastane bulmak ise bu konuda en zorlanılan kısım olmaktadır.

Özel Diş Hastanelerinde Hangi Bölümler Bulunur?

Diş problemleri sadece dolgu, çekim, kanal gibi sorunlardan oluşmaz. Pek çok diş hastalığının tanısı ve tedavisi olan bu bölümde hangi işlemi yaptıracaksanız o bölüme gitmeniz gerekir. İşte Özel diş hastanesi bölümleri:

Hangi Bölüm? Ne İş Yapar?
Ortodonti Diş çapraşıklıkları, diş kapanışlarındaki bozukluklar, alt-üst çenelerin birbiriyle olan iliklilerindeki bozukluklar gibi sorunlarla ilgilenen diş hekimliği dalı. Günümüzde en çok başvurulan bölümlerdendir.
Protez Diş eksikleri, dolgu yöntemleriyle onarılamayacak çürükler, diş kırıkları gibi estetik problemlere çözüm yolu bulan alan.
Estetik Diş Hekimliği Gülüş estetiği, diş etlerinin dişlere göre konumları, aşırı renklenmeler gibi problemlerle ilgilenen diş hekimliği alanı.
İmplantoloji Diş eksikliklerinin giderilmesi veya tam dişsizliğin giderilmesi gibi sorunlarla ilgilenen diş hekimliği alanıdır. Ölçü ve prova aşamalarından geçen dişler kullanıma hazır hale gelir.
Periodontoloji Diş eti hastalıklarının tanı ve tedavisiyle ilgilenen alan. Diş eti çekilmesi gibi hastalıklarına anında müdahale yapılmazsa diş kayıplarına bile sebebiyet verebilir. Bu yüzden ertelenmemesi gerekmektedir.
Endodonti Zarar gören diş dokuları yani genelde kanal tedavisi gibi işlemlerle ilgilenen diş hekimliği alanıdır. Diş kliniklerinde dolgu ve çekimden sonra en çok başvurulan işlemlerden birisidir.

Bu bölümler dışında pedodonti, lazer diş hekimliği, botulinum toksini, dolgu ve zirkonyum kaplama fiyatları ya da tedavisi konusunda da hastalara en uygun olan tedaviyi titizlikle diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Her türlü estetik diş uygulaması da özel diş hastanesi içerisinde yapılmaktadır.

Özel Diş Hastanesi Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

ozel-dis-hastanesiÖzel diş hastanesi seçimlerinizi yaparken hastanenin donanımı ve doktorların uzmanlıkları ciddi anlamda önemlidir. Alanında uzman doktorlar size kolaylıkla en uygun tedavi imkanını sunarken teknolojik donanıma sahip hastane ise etkili çözümlerin yapılmasına katkı sağlar.

Hastanenin kurumsallığı ve müşteri memnuniyeti de oldukça önem arz etmektedir. Çünkü hiç bilmediğiniz özel diş hastanesi hakkında müşteri yorumları sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Tüm bu maddelerin yanında fiyatı da oldukça önemlidir. Hem fiyat hem de kalite olarak memnun kalacağınız tercihler yapmanız gerekmektedir.

Özel Diş Hastanesi Ücretleri Nasıldır?

Özel hastaneler toplumda genelde pahalılıkları ile bilinirler. Ancak aldığınız hizmet ve memnuniyet karşısında verdiğiniz para önemli değildir. Özellikle diş problemlerinde doğru yapılmadığı zaman sıkıntı tekrar edebilir. Bu da daha çok para harcamanıza sebep olur.

Özellikle her şeyin arttığı şu dönemde net bir fiyat vermek mümkün değildir. Zaten yapılan işleme göre de fiyatlar değişmektedir. Ancak Özel diş hastanesi içerisinde yapılan işlemlerde en düşük işlem 1500 liradan başlarken en pahalı işlem için fiyat vermek doğru olmayacaktır. Unutmayın ki önemli olan başarılı bir işlem ve uzun yıllar kullanılabilecek işlemlerdir.

 Özel Diş Hastanesi 7/24 Açık Olur Mu?

ozel-dis-hastanesi

Özel Diş Hastanesi

Acil diş doktoru hizmeti aslında çok ihtiyaç duyulan ancak yaygın olmayan sektörlerdendir. Büyük şehirlerde bile çok kısıtlı sayıda olan bu diş kliniklerinin yaygınlaşması halk tarafından istenilen bir durumdur. Ancak devlet hastanelerinde bu durum söz konusu değildir. Onlar klasik mesai saatine göre çalışmalarını gerçekleştirmektedirler.

İhtiyaç duyulan bu çalışma saatleri özel diş hastanesi hizmetlerinin içerisinde bulunur. Çünkü kişilere bağlı olan bu klinikler direk ihtiyaca yönelik hareket ederler. Bu sebeple gece boyu hizmet veren yani acil bölümü bulunan klinikler de mevcuttur. Size öneri olarak Mehmet Eker Diş Kliniği tavsiye edilir. İstanbul’da şubelerinin olması da sizler için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

İstanbul’da En İyi Diş Hastanesi İsimleri Nelerdir?

İstanbul büyük şehir olması sebebiyle her anlamda alternatiflerin daha fazla olduğu bir şehirdir. İşte İstanbul’da bulunan Özel diş hastanesi Seçenekleri:

  • Mehmet Eker Diş Kliniği: 7/24 hizmet veren ve İstanbul’un farklı semtlerinde de şubeleri olan ve İstanbul’da en iyi diş hastanesi özel olarak kabul edilen bu klinik sizler için tavsiye edilmektedir. Şubeleri ise Başakşehir, Bağcılar ve Bahçelievler’de bulunmaktadır. Size en yakın şubeye giderek muayene olabilir biran önce tedavilerinizi güvenle yaptırabilirsiniz.

Özel Diş Hastanesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

ozel-dis-hastanesiDiş problemleri insanları oldukça zorlayan ve herkesin karşılaştığı sorunlardan birisidir. Anlık olarak ortaya çıkabilen ve saat fark etmeksizin her an sorun yaşanılabilen diş problemleri için 7/24 açık özel diş hastanesi ihtiyaç duyulan bir hastanedir. Ancak çok yaygın olmayan bu Özel diş hastanesi hakkında merak edilen sorular yukarıda verilmiştir. Diğer merak edilen sorular aşağıda sıralanmıştır.

1 – Diş Beyazlatma Kalıcı Olur mu?

Diş beyazlatma çok fazla merak edilen konulardan biridir. Kalıcı bir işlem değildir ancak kontrollerini aksatmazsanız ve doktorun önerilerini dikkate alırsanız uzun süreli etkisini görebilirsiniz.

2 – Özel Hastanede Diş Çekme Fiyatı ne Kadar?

Özel diş hastanesi veya muayenehanelerde yapılan diş çekim fiyatları ortalama 1000 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. Ancak yapılan diş çekimine ve kliniğin bulunduğu semte göre özellikle büyük şehirlerde ciddi farklar görülebilir.

3 – Özel Diş Hastanesi İşlemleri Nelerdir?

Özel diş hastanesi sadece diş çekimi, dolgu ve kanal gibi işlemleri yapmaz. Diş taşı temizleme, diş beyazlatma, implant diş yapımı gibi pek çok estetik işlemlerde yapmaktadır. Ancak her klinik her türlü işlemi yapacak ekipmana sahip olmayabilir.

4 – Diş Temizletme Kaç TL?

2024 yılı zamlarla dolu bir yıl olmaya devam ederken Özel diş hastanesi muayeneleri de bu zamlardan etkileniyor. Diş temizletme fiyatı ortalama 2000 ile 2800 TL arasında değişmektedir. Ve hastalar tarafından en çok yaptırılan işlemler arasında yer almaktadır.

5 – Kanal Tedavisi Fiyatı ne Kadar?

Kanal tedavisi yapılan dişin durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterse de ortalama kanal tedavisi fiyatları 3500 ile 6000 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir. Kliniğin bulunduğu yer ve doktora göre de fiyatlar değişebilir.