diş tedavileri

24 Saat Açık Dişçi | Mehmet Eker Diş Kliniği

disci

Dişçi veya bilinen diğer adıyla diş hekimi, dişlerde meydana gelen sağlık problemlerine ve estetik sorunlarına yönelik tedaviler uygular. Uygulanan tedaviler ile hastaların daha sağlıklı dişlere sahip olması sağlandığı gibi estetik açıdan daha iyi görünen dişlere sahip olması da sağlanır. Mehmet Eker Diş Kliniği, hastalarına bu tedaviler 7/24 sunmaktadır.

Acil Dişçi 7/24 Hizmet

disciDiş sağlığı, insanların yaşam kalitesini direkt olarak etkileyen bir konudur. En beklenmedik zamanlarda meydana gelen diş rahatsızlıkları, yaşam kalitesini direkt olarak düşürür ve insanların normal yaşamlarından uzaklaşmalarına neden olur. Böyle zamanlarda dişçiye giderek tedavi olmak gerekir. Ancak her zaman dişçi bulmak mümkün olmayabilir.

Mesai saatleri dışında meydana gelen diş rahatsızlıklarında, 24 saat hizmet veren dişçilere ulaşmak çok önemlidir. Zira dişlerdeki rahatsızlık, bazen dayanılamayacak seviyede olabilir. Ayrıca devlet hastanelerinde randevu bulunamayan dönemlerde de yine acil dişçi ihtiyacı ortaya çıkar. En beklenmeye zamanlarda sorulan diş ağrısını ne keser sorusu için 7/24 hizmet veren diş kliniklerine gidilmelidir.

Mehmet Eker Diş Kliniği, 7/24 hizmet vermektedir. 24 saat boyunca, kesintisiz olarak hasta kabul etmektedir. Dolayısıyla en beklenmedik zamanlarda meydana gelen rahatsızlıklar için burada tedavi olunabilir. 24 saat kesintisiz olarak hizmet verecek şekilde diş hekimlerinin yer aldığı Mehmet Eker diş kliniği, bu noktadaki ihtiyaçları ve beklentileri karşılamaktadır.

Mehmet Eker Diş Kliniği: Tedaviler

Mehmet Eker Diş Kliniği, 1988 yılında kurulmuş ve bu tarihten itibaren günümüze kadar, İstanbul’da hizmet vermiştir. Modern ve yüksek teknoloji ürünü ekipmanların yer aldığı klinikte, ihtiyaç duyulan farklı diş tedavileri sunulmaktadır. Bu tedavilerden bazılarına dair detaylar aşağıda yer almaktadır:

1 – Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama, dişlerdeki estetik ve fonksiyonel problemlerin giderilmesi için uygulanan bir tedavidir. Bu tedavi ile dişlerdeki şu sorunlar giderilir:

  • Lekelenmeler ve renk değişimleri
  • Kırık ve çatlaklar
  • Aşınma ve farklı nedenlere bağlı olarak oluşan şekil bozuklukları
  • Dişlerin arasındaki boşluklar
  • Dişlerdeki hizalama sorunları

Dişçi tarafından uygulanan zirkonyum kaplama, aynı zamanda dişlerin daha sağlam ve dayanıklı olmasına da katkı verir. Zirkonyum kaplama tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2 – Estetik Diş Hekimliği

disciEstetik diş hekimliği, dişlerde meydana gelen estetik problemlerin giderilmesine yönelik tedavilerdir. Estetik problemlerin giderilmesine yönelik olarak uygulanan tedavilerden bazıları ve bunlara dair detaylar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir:

Tedaviler Açıklama
Diş Beyazlatma Dişlerdeki renk problemlerinin giderilmesine yönelik bir tedavidir. Uygulanan özel yöntem ile hastaların dişleri doğal beyazlığına kavuşur.
Hollywood Gülüş Tasarımı En kapsamlı tedavilerden biridir. Hastaların estetik bir gülüşe sahip olmaları için dişlerin mükemmel renk, şekil ve boyutu elde edilmesine yönelik tedavilerdir.
Diş Köprüsü Eksik dişlerin giderilmesi için yapılır. Böylece gülüşler sırasında diş eksikliği dışarıdan bakıldığında görülmez ve estetik problemler giderilmiş olur.
Diş Kaplamaları Dişlerdeki kırıklar, çatlaklar ve benzeri estetik problemler için kuron kaplamalar yapılır.

Dişçi denildiğinde akla gelen tedavilerden olan estetik diş hekimliği uygulamaları için de Mehmet Eker Diş Kliniği’ni tercih edebilirsiniz.

3 – Diş İmplantları

Diş implantları, ciddi bir dişçi deneyimi ve uzmanlığı gerektiren tedavilerden biridir. Bu tedavide, çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köklerinin üzerine protezler takılır. Böylece hastalardaki diş eksiklikleri kalıcı olarak giderilir.

Diş implantları, uzun ömürlü sonuç veren tedavilerden biridir. Ağız ve diş sağlığına dikkat edildiğinde kullanım ömürleri 25 yılı aşabilmektedir. Ayrıca sağlamlık ve dayanıklılık bakımından doğal dişlere yakın bir performans verir. Böylece hastalar implant tedavisi sonrasında adeta doğal dişlere sahip gibi yemek yiyebilir.

4 – Ortodonti

Ortodonti tedavileri, dişlerdeki çapraşıklıkları ve hizalama problemlerini gidermeye yöneliktir. Diş teli ve şeffaf plak gibi yöntemler ile dişlerin normal konumlarına gelmesi sağlanır. Bu tedaviler uzun sürse de cerrahi olmayan yöntemlerle dişlerdeki hizalama problemlerini etkili olarak giderir.

Ortodonti, uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu alandaki tedavileri, ortodontistler gerçekleştirir. Diş hekimliği eğitimi sonrasında aldıkları ortodonti eğitimi ile bu alanda uzmanlık kazanan ortodontistler, her hastaya özel tedavi hazırlarlar.

disci5 – Pedodonti

Pedodonti, çocuklara yönelik diş tedavilerinin yapıldığı bölümdür. Çocuk dişçi veya çocuk diş hekimliği olarak da isimlendirilen bu bölümde, pedodontistler görev yapar. Pedodontist, diş hekimliği eğitiminin ardından bu alana yönelik özel eğitim alan diş hekimleridir.

6 – Dolgu ve Kanal Tedavisi

Dolgu ve kanal tedavisi, en fazla ihtiyaç duyulan diş tedavilerindendir. 1 aydır geçmeyen diş apsesi veya ağrısı gibi şikayetlerle gelen hastalar, bu tedavilerle ağrılarından kurtulur. Ayrıca ağrılarından kurtuldukları gibi bu tedaviler sayesinde dişleri çekilmekten kurtulur.

Kanal tedavisi, diş köklerindeki apsenin ve enfeksiyonun temizlenmesi ve bu alanın doldurulmasını içeren bir prosedürdür. Diş köklerindeki damarlar ve sinirler de tamamen alınır. Böylece hastaların daha sonraki süreçlerde ağrı duymaları engellenir. Buna karşın dişler de korunmuş olur.

Mehmet Eker Diş Kliniği olarak sunmuş olduğumuz tedavilerden bazıları yukarıda sıralanmıştır. Ancak tedavilerimiz, bunlarla sınırlı değildir. Hastalarımızın ihtiyaç duyacağı ve şikayetlerinin giderileceği her türden tedaviyi kliniklerimizde sağlamaktayız. Sunmuş olduğumuz diş tedavileri hakkında daha fazla bilgi almak için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En Yakın Dişçi: Mehmet Eker Diş Kliniği

disci

Dişçi

En yakın dişçi, diş problemlerine en hızlı müdahaleye imkan verir. Bu yüzden hastalar, özellikle acil durumlarda yakınlardaki diş kliniklerini tercih etme eğilimindedir. Örneğin; Bağcılar bölgesinde ikamet eden ve diş problemi yaşayanlar, Bağcılar dişçi veya diş kliniklerini ararlar. Ancak buradaki yaklaşım tam olarak doğru değildir.

Diş tedavileri son derece ciddi tedavilerdir ve uzmanlık gerektirir. Deneyimsiz diş hekimi tarafından yapılan yanlış müdahaleler, dişlerin kaybedilmesine varıncaya kadar bir dizi olumsuz sonuç doğurabilir. Bu tür olumsuzluklara maruz kalmamak için önceliğin tedavi kalitesi olduğu unutulmamalıdır.

Mehmet Eker Diş Kliniği olarak İstanbul’un farklı noktalarında şubelerimiz vardır. Şubelerimiz, merkezi noktalarda bulunmakta olup, ulaşım çok kolaydır. Dolayısıyla İstanbul’un neredeyse her noktası için en yakın dişçi, Mehmet Eker Diş Kliniği’dir. Üstelik kliniğimiz, 7/24 kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Günün her saatinde kliniğimize gelerek diş tedavilerinden yararlanabilirsiniz.

Diş tedavilerimiz hakkında bilgi almak, tedavilere ilişkin fiyatları öğrenmek ve benzeri konular için istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

disciDişçi ile ilgili merak edilen hususlar ve bu hususlara dair yanıtlar aşağıda yer almaktadır.

1 – Özel Dişçi Kaç TL?

Özel dişçi tarafından yapılan tedavilerin ücretleri, tedavinin türüne ve ilgili kliniğin fiyat politikasına bağlı olarak farklılık gösterir. Bundan dolayı özel dişçi fiyatları hakkında net rakamlar vermek mümkün değildir.

2 – Acil Durumlarda Özel Dişçi Nasıl Bulunur?

Gece yarısında, mesai saatlerinin dışında veya diğer acil durumlardaki dişçi ihtiyaçları için Mehmet Eker Diş Kliniği tercih edilebilir. 7/24 açık olan diş kliniğinde, her türden diş tedavisi uygulanmaktadır.

3 – Diş Hekimi Estetik Tedavi Uygular Mı?

Diş hekimliği uygulama alanlarından biri de estetik diş hekimliğidir. Estetik diş hekimliğinde, hastaların daha estetik gülüşlere ve dişlere sahip olması için estetik amaçlı tedaviler uygulanır.