diş tedavileri

Mehmet Eker Özel Diş Polikliniği ile %100 Hasta Memnuniyeti

ozel-dis-poliklinigi

Özel diş polikliniği olarak uzun yıllardır faaliyet gösteren Mehmet Eker Diş Kliniği, hastaların şikayetlerini kalıcı olarak gideren tedaviler uygulamakta ve %100 hasta memnuniyeti sağlamaktadır. Modern ekipmanları, kendi alanlarında deneyimli diş hekimleri ile hasta ihtiyaç ve beklentilerine yanıt vermektedir.

Hasta memnuniyeti odaklı hizmet verdiğimiz kliniğimiz, 7/24 hasta kabul etmektedir. Dişleriniz ile ilgili her türlü şikayet ve problem için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Mehmet Eker Özel Diş Polikliniği Tedavileri

Mehmet Eker Diş Kliniği olarak hastalarımızın ihtiyaç duyabilecekleri her türlü tedaviyi sağlıyoruz. Sağlamış olduğumuz özel diş polikliniği tedavilerinden bazılarına ilişkin detaylar, şu şekildedir:

ozel-dis-poliklinigi

Özel Diş Polikliniği

1 – Diş İmplantları

Diş implantları, diş eksikliğinin giderilmesi için geliştirilmiş tedavilerdendir. Bu tedavide, çene kemiğine yerleştirilen implantın üzerinde protez diş takılır. İmplant, çene kemiği ile kaynaşır ve adeta gerçek bir diş kökü gibi davranır. Bu sayede diş eksikliği, uzun ömürlü ve dayanıklı bir yöntemle giderilmiş olur. Özel diş polikliniği içerisindeki implant tedavisi, her açıdan beklentileri karşılamaktadır.

İmplant tedavisinin başarısında kullanılan implantın kalitesi kadar diş hekiminin bu tedavideki deneyimi de önemlidir. Hastaların, bu alandaki en iyi diş hekimi ya da kliniği tercih etmesinin temel nedeni de budur. Mehmet Eker Diş Kliniği olarak implant tedavisinde sahip olduğumuz deneyimi sizler için kullanıyor ve kalıcı sonuçlar almanızı sağlıyoruz. %100 hasta memnuniyeti sağlayan implant tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2 – Gülüş Estetiği

Gülüş estetiği, hastaların hayallerindeki gülüşe sahip olması için dişlerine yönelik olarak uygulanan estetik tedavilerdir. Özel diş polikliniği içerisinde uygulanan bu tedavilerin temel amacı estetik gibi görünmesine karşın, bazen fonksiyonel problemler de ilgili tedavi ile giderilebilir.

Gülüş estetiği, hastanın genel yüz hatlarına uygun gülüşü oluşturmak için dişlerin ve diş etlerinin birlikte değerlendirildiği bir işlemdir. Diş eti çekilmesi de bu kapsamda tedavi edilebilir. Gülüş estetiği, her hastaya özel olarak planlanır ve uygulanır.

3 – Diş Kaplama

Diş kaplama, estetik ve fonksiyonel problemlerin giderilmesi için uygulanan bir tedavidir. Bu tedavinin de kendi içerisinde farklı türleri vardır. Bunlara ilişkin genel detaylar, aşağıda yer alan tabloda gösterilmiştir:

Kaplama Tedavisi Açıklama
Lamine Kaplama Yaprak kaplama olarak da bilinen bu tedavi estetik amaçlı olarak yapılır. Dişlerin ön kısmına çok ince ve adeta yaprak gibi olan kaplamalar yerleştirilir. Böylece dişlerdeki lekelenme, hizalanma gibi estetik problemler giderilir.
Diş Kaplama Kendi içerisinde zirkonyum ve porselen kaplama gibi türleri vardır. Dişi tamamen sarar ve hem estetik hem de işlevsel problemlerin giderilmesini sağlar. Özel diş hastanesi tedavilerinden en fazla talep edilen tedavi türlerinden biridir.

Diş kaplama, Mehmet Eker Özel Diş Polikliniği içerisinde yaygın olarak yapılan tedavilerden biridir. Hastaların bu noktadaki ihtiyaç ve beklentileri dikkate alınarak, en iyi diş kaplaması olarak kabul edilen zirkonyum kaplama kliniğimizde uygulanmaktadır. Ayrıca farklı kaplama tedavileri de yine kliniğimizin hizmetleri arasında yer almaktadır.

ozel-dis-poliklinigi4 – Ortodonti

Ortodonti, dişlerdeki hizalama problemlerini gideren tedavilere verilen genel isimdir. Özel diş polikliniği kapsamında uygulanan bazı ortodonti tedavileri sayesinde cerrahi işleme gerek duyulmadan dişlerdeki çapraşıklık problemleri giderilir. Böylece hastaların çapraşıklık ve hizalamadan kaynaklı olarak yaşadıkları estetik sorunlar, konuşma ve çiğneme problemleri giderilir. Bu kapsamda uygulanan bazı tedaviler şunlardır:

  • Metal diş teli
  • Seramik diş teli
  • Lingual ortodontik tedavi
  • Hareketli apareyler
  • Şeffaf plak

Hastaların durumuna bağlı olarak bunlardan uygun olan tercih edilir ve tedavi planlaması yapılır. Ortodonti, en önemli dişçi tedavileri arasında yer alır ve çok etkili sonuç verir.

5 – Diş Beyazlatma

Dişlerde kalıcı olan lekelenme problemleri, diş fırçalama veya benzeri yöntemlerle giderilemez. Bu tür durumlar için diş beyazlatma tedavisinden yararlanmak gerekir. Hasta memnuniyetinin merkeze alınarak yapılan bu tedavi, dişlerin beyaz ve doğal görünümüne kavuşmasını sağlar.

Bu tedavi, yalnızca dişlere uygulanır ve diş etlerinin uygulanan tedaviden olumsuz etkilenmesi engellenir. Diş etlerine koruyucu uygulanması ve deneyimli diş hekimlerinin beyazlatıcı maddeyi büyük bir özenle sadece dişlere uygulaması, mükemmel sonuçların oluşmasını sağlar.

Mehmet Eker Diş Kliniği’nde verilen bazı tedaviler bu şekildedir. Siz de özel diş polikliniği tedavileri ile kendinizi özel hissetmek ve dişlerinizdeki problemlerden kurtulmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ozel-dis-poliklinigiHasta Memnuniyeti Odaklı Hizmet: Mehmet Eker Özel Diş Polikliniği

Mehmet Eker Diş Kliniği, tedavilerinde ve hizmetlerinde hasta memnuniyetini merkeze alır. Tüm süreçleri buna göre planlar ve tedavileri uygular. Bu süreçte hastaların da diş sağlığı ve tedavileri ile ilgili doğru adımları atması gerekir.

Diş tedavileri, bir süreçtir ve bu sürecin sonunda sonuçlar ortaya çıkar. Her ne kadar diş hekimleri tedaviyi uygulasa da hastaların da üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekir. Örneğin; implant tedavisi sonrasında titanyum implant ile çene kemiğinin kaynaşması için 2-6 aylık süreye ihtiyaç vardır. Bu süreçte hastaların ilgili bölümü zorlamaması ve doktor tarafından verilen talimatlara uyması gerekir.

Mehmet Eker Diş Kliniği olarak tedavi süreçlerini hastalarımıza detaylı olarak anlatıyor, bu süreçte neleri yapmaları veya yapmamaları konusunda gerekli talimatları veriyoruz. Hasta memnuniyeti açısından bunun çok önemli olduğunu biliyor ve hastalarımızın takibini tedavi sonrasında da yapıyoruz.

Buradaki bir diğer önemli detay ise kontrollerdir. Özel diş polikliniği olarak tedavi sonrasındaki kontrol sürecinizi planlıyor ve planlamamızı sizlerle paylaşıyoruz. Kontroller, hem tedavinin sonuçlarının görülmesi hem de olası problemlerin fark edilmesi adına çok önemlidir. Hastaların kontrolleri kesinlikle aksatmaması ve düzenli olarak kontrollere gelmesi gerekir.

Özel Diş Polikliniği ile İlgili Sık Sorulan Sorular

ozel-dis-poliklinigiÖzel diş kliniği ile ilgili sık sorulan sorular ve bu soruların yanıtları aşağıda yer almaktadır.

1 – Özel Diş Polikliniği Muayene Ücreti Ne Kadar?

Özel diş polikliniği muayene ve tedavi ücreti, tedavinin türüne ve hastanın şikayetine göre farklılık gösterir. Ayrıca özel diş polikliniğinin fiyat politikası da bu noktada etkilidir. Doktor deneyimi, kliniğin konumu, bulunduğu lokasyon ve popülaritesi de fiyatların farklılık göstermesine neden olur.

2 – Özel Diş Kliniği SGK Karşılar Mı?

SGK ile anlaşmalı olan özel diş hastanelerinde yapılan tedavilerden bazılarını devlet karşılamaktadır. Özel diş hastanesinin anlaşmasına bağlı olarak hastaların düşük bir fark ücreti ödemesi gerekebilir. Ayrıca sadece SGK kapsamında olan tedavilerde devlet ödeme yapmaktadır. SGK kapsamında olmayan tedavilerin ücretlerinin tamamı hastalarca ödenir.

3 – Özel Diş Hastanesine Randevusuz Gidilir Mi?

Özel diş hastanesinin işleyişine bağlı olarak randevusuz gidilip gidilmeyeceği farklılık gösterir. Bu noktada diş polikliniğine gitmeden önce telefon iletişime geçmek ve randevusuz hasta kabul edilip edilmediğini öğrenmek gerekir. Ancak özel diş hastanelerinin önemli bir kısmı randevusuz hasta kabul etmektedir.

4 – Özel Diş Hastanesi İmplant Fiyatları Ne Kadar?

İmplantın markası, kalitesi ve diğer detaylarına bağlı olarak fiyatlar farklılık gösterir. Ayrıca özel kliniklerin implant tedavisi için belirledikleri fiyat tarifeleri arasında da belirgin farklar vardır. Bundan dolayı özel diş polikliniği implant fiyatları hakkında net rakam vermek doğru olmayacaktır.