Diş Kaplamaları

En İyi İstanbul Zirkonyum Kaplama Uygulaması

istanbul-zirkonyum-kaplama

İstanbul zirkonyum kaplama uygulaması konusunda özellikle İstanbul’da ya da çevre illerde yaşayan kişiler ayrıntılı araştırmalar yapmak isterler. Zirkonyum kaplama yaptırmadan önce bazı tedirginliklerin yaşanması oldukça doğaldır. Söz konusu araştırmalar sonunda da hasta biraz daha bilinçlenmiş olur.

İstanbul zirkonyum kaplama yapan diş poliklinikleri içerisinde en başarılı olan şüphesiz Mehmet Eker Özel Diş Kliniği diyebiliriz. Her tedavi sürecinde olduğu gibi zirkonyum diş yaptıranlar da klinikten oldukça memnun bir şekilde ayrılmış olurlar.

Zirkonyum Diş Kaplama Uygulaması Nedir? | İstanbul Zirkonyum Kaplama Uygulaması

İstanbul zirkonyum kaplama ya da diğer illerdeki zirkonyum kaplama uygulaması hastalar tarafından çok fazla merak edilir. Tedirgin olan hastaların aklında birçok soru işareti olması doğaldır. İşlemi gözlerinde gereksiz yere büyütebilirler. İstanbul zirkonyum diş kaplama denildiği zaman ilk akla gelen kliniklerden biri olan Mehmet Eker Özel Diş Kliniği bünyesinde çalışan uzman hekimler hastalarını konu ile alakalı rahatlatmak amacı ile ön bilgilendirme yapmaktadır.

istanbul-zirkonyum-kaplama

İstanbul Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplama eksik ya da estetik olarak güzel görünmeyen dişlerin yerine uygulanan bir tedavi yöntemidir. Söz konusu kaplama diş tedavisi ile beraber hastanın dişleri hem doğal görünümüne kavuşur hem de eksik diş tamamlanmış olur.

Kimler Zirkonyum Kaplama Yaptırır?

İstanbul zirkonyum kaplama yaptırmak için en ideal şehirlerden bir tanesidir diyebiliriz. Çünkü Mehmet Eker Diş Kliniği bu ilde bulunur. Söz konusu kliniğinde her tedavi sürecinde olduğu gibi zirkonyum diş kaplama tedavisinde de oldukça yüksektir. Peki bu kaplama diş tedavisi kimler tarafından tercih edilir ya da diş hekimi hangi hastalara bu tedavi yöntemini uygun görür? Şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır;

  • Dişlerinin arasında ayrıklık olanlar
  • Dişleri çürük olanlar
  • Eksik dişi olanlar
  • Dişlerinde çarpıklık bulunanlar
  • Beyazlatma işleminden herhangi bir fayda görmeyen kişiler
  • Köprü ya da kuron uygulanan dişler
  • Estetik bir görünüme sahip olmayan dolgulu dişler
  • Travmaya bağlı kırık dişler
  • Bazı nedenlere bağlı olarak renginde değişiklik olan dişler
  • Diş eti çekilmesinden sonra estetik açıdan hoş görünmeyen dişler

Zirkonyum Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama hem üst hem de alt dişlere yapılabilmektedir. Alt dişlerde sağlamlık için üst dişlerde ise genellikle estetik bir görünüm elde etmek amacı ile yapılmaktadır. Zirkonyum diş çok fazla avantaja sahip bir tedavi yöntemidir. Özelliklerini bir tablo aracılığı ile daha net bir şekilde anlayabiliriz.

istanbul-zirkonyum-kaplama

Aşınmaya, kırılmaya ya da çatlamaya karşı oldukça dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.
İçeriğinde metal yapı bulunmaz.
Isı geçirgenliği oldukça düşüktür. Bu nedenle sıcak ya da soğuk hassasiyete neden olmaz.
Yüzeyinin pürüzsüz ve parlak olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle plak oluşumunun önüne geçilmiş olur.
Doğal dişlere nazaran renk değişimi olasılığı çok azdır.
Yapılarının çok sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü özel fırınlama işleminden geçirilmektedir.
Tıpkı bir doğal diş minesi gibi ışık geçirgenliğine sahiptir.
Diş etine uyum sağlar. Böylece diş eti sağlığına da katkıda bulunmuş olur.
Çok uzun yıllar boyu güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.
Metalin sebep olduğu alerjik bir takım reaksiyonların da önüne geçmeye yardımcı olur.

İstanbul Zirkonyum Kaplama Tedavisinde Yaş Sınırı Var mı?

Zirkonyum tedavisine başlamak isteyen bazı kişilerin merak ettiği bir diğer soru ise İstanbul zirkonyum kaplama tedavisinde yaş sınırı olup olmadığıdır. Sadece İstanbul zirkonyum kaplama özelinde değil gerek İstanbul’da gerekse diğer illerde yapılan tedavilerde kesin bir yaş sınırından bahsetmek mümkün değildir.

Gelişim çağını tamamlayan hastalarda zirkonyum tedavisi rahat bir şekilde uygulanabilmektedir. İstanbul zirkonyum kaplama konusunda oldukça başarılı bir klinik olan Mehmet Eker Diş Kliniği tedavi öncesinde tüm muayeneleri ayrıntılı bir şekilde yapmaktadır.

istanbul-zirkonyum-kaplamaİstanbul Zirkonyum Kaplama Konusunda Merak Edilen Sorular Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplama sürecinden önce hastaların aklına bazı sorular takılmaktadır. Bu sorular genellikle bazı tedirginliklerden sonra ortaya çıkan sorulardır. Tedirginliğin kaybolması için de burada diş hekiminin tutumu oldukça önemlidir. Hastayı bu tedavi sürecini en iyi ve korkularından arınmış bir şekilde hazırlaması gerekir.

İstanbul zirkonyum kaplama konusunda içerisinde birçok diş kliniğini barındıran illerden bir tanesidir. Bu arada söz konusu diş polikliniklerinden birini tercih ederken dikkat edilmesi gereken nokta tedavi süreci kadar tedavinin öncesidir de… İstanbul zirkonyum kaplama konusunda oldukça başarılı olan Mehmet Eker Diş Kliniği bünyesinde çalışan doktorlar hasta motivasyonu konusunda da oldukça başarılıdır. Merak edilen sorular ise şu şekildedir;

Soru Cevap
1.      Zirkonyum diş kaplama yaptıranlar hangi yiyecekleri tüketmemelidir? Zirkonyum diş yaptıranlar istedikleri yiyecekleri tüketmekte özgürdür. Fakat doğal dişlere sahip olan bireyler gibi sert kabuklu yiyecekleri doğrudan tüketmemeleri gerekir.
2.      Zirkonyum dişlerde sararma meydana gelir mi? Zirkonyum kaplamalar güzel bir şekilde bakıldığında kesinlikle sararma yapmaz.
3.      Zirkonyum kaplama düşer mi? Zirkonyumlar özel yapıştırıcılar aracılığı ile yapıştırılır. Bu nedenle yerinden oynaması ya da düşmesi mümkün değildir.
4.      Tedavi sırasında ya da sonrası ağrı hissedilir mi? Tedavi sırasında lokal anestezi uygulanır. Bu nedenle herhangi bir ağrının hissedilmesi olası değildir. Tedavi esnasında ağrı hissedilmesi halinde bunu diş hekimine bildirmek gerekir.
5.      Zirkonyum kaplamanın çıkarılması gerektiğinde altında kalan dişlerin zarar görme ihtimali olur mu? Kaplamalar değiştirilmek amacı ile çıkarılmak istendiğinde kesilerek çıkarılır. Bu nedenle altta kalan doğal dişlere herhangi bir zarar verilmiş olunmaz.
6.      İmplant üzerine zirkonyum yapılabilir mi? İmplant üstü protezlere zirkonyum kaplama uygulamasına sık sık başvurulmaktadır.

İstanbul Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2023

İstanbul zirkonyum kaplama fiyatları söz konusu tedaviye başlayacak hastaların en çok kafasına takılan hususlardan bir tanesidir. Porselen diş kaplama fiyatları nelerdir? Ya da tek diş kaplama fiyatları ne kadardır? Gibi soruların cevapları araştırılmaktadır.

istanbul-zirkonyum-kaplamaFakat bu soruya net bir cevap vermek ne yazık ki mümkün değildir. Çünkü İstanbul zirkonyum kaplama fiyatları birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Siz de İstanbul zirkonyum kaplama fiyatı ile ya da diğer konular ile alakalı ayrıntılı bilgi sahibi olmak için kliniğimize gelebilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Nelerdir?

Devlet hastanesinde zirkonyum kaplama tedavisi SGK tarafından karşılanmamaktadır. Ayrıca zirkonyum gibi önemli bir işlem devlet hastanesinden ziyade İstanbul zirkonyum kaplama denildiği zaman ilk akla gelen Mehmet Eker Diş Kliniği gibi başarı oranı yüksek, hasta memnuniyeti güzel bir klinikte yapılmalıdır. Böylece hem tedavi sürecinde hem de tedavi sonrasında memnuniyet yaşama ihtimali artmış olur. Siz de İstanbul zirkonyum kaplama konusunda başarılı bir klinik arayışındaysanız söz konusu kliniği gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.