Diş Kaplamaları

Zirkonyum Diş Yaptıranlar Bu Konulara Dikkat Etmeli: 5 Kritik Nokta

zirkonyum-dis-yaptiranlar

Zirkonyum diş yaptıranlar, işlemler sonrası bazı unsurlara dikkat etmelidir. Aksi takdirde yapılan işlemler neticesinde olumsuz durumlar yaşanabilmektedir. Uzun süre kullanabileceğiniz, sağlıklı diş yapısı için uzmanlar tarafından size dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi verilir. Eğer daha önce bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz yazının devamında bilgi alabilirsiniz.

Mehmet Eker Diş Kliniği bünyesinde zirkonyum diş kaplama işlemleri yapmaya devam ediyoruz. Hastalarımıza ilk etapta zirkonyum diş nedir, neden yapılmalıdır konusunda bilgi aktarmaktayız. Verdiğimiz bu bilgiler ışığında birçok hasta ihtiyacını da göz önünde bulundurarak zirkonyum diş yaptırmayı düşünmektedir. Peki, zirkonyum diş yaptıranlar nelere dikkat etmeli? Zirkonyum diş kaplama gerçekten iyi mi?

Zirkonyum Diş Yaptıranlar için Önemli Olan Konular ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

zirkonyum-dis-yaptiranlarHer diş işlemi kendi içerisinde farklı aşamaları ve beraberinde kritik noktaları taşımaktadır. İşlemlerin sağlam olması, kalıcılığı ya da istendik düzeyde olması için bazı etkenler önem arz eder. Bu durumlara dikkat edildiği müddetçe ne hasta ne de uzman tarafında sorun yaşanmayacaktır. Söz konusu zirkonyum diş kaplama için de ilk defa yaptıracaklar ya da daha önce zirkonyum diş yaptıranlar için dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

1 – Kaplama Sonrası Diş Temizliği

Sadece zirkonyum diş yaptıranlar değil, işlem yaptırmayan bireyler dahi diş temizliğine dikkat etmelidir. Kişilerin diş ve ağız hijyenini oluşturmak için ekstra özen göstermesi şarttır. Gün içerisinde en az 2 kere olmak üzere minimum 2 dakika sürece şartlarda dişlerin fırçalanması gerekir. Sadece fırçalama ile kalmayarak aynı zamanda diş ipi kullanımı, ağız suyu kullanılması da gerçekleşmelidir.

Diş temizliği yeterli tutulmadığı müddetçe kişilerin diş görünümde değişim meydana gelecektir. Genelde zirkonyum kaplama dezavantajları iddiaları da burada ortaya çıkmaktadır. Normal şartlarda bu kaplamanın dezavantaj oluşturmaması beklenir. Fakat hastaların gerekli dikkati göstermemesinden dolayı dezavantajlar ortaya çıkabilmektedir.

2 – Düzenli Diş Hekimi Kontrolü Sağlanmalı

Bir kere zirkonyum diş yaptıranlar genel olarak diş hekimi ile görüşmeleri sonlandırmaktadır. Halbuki yapılması gereken durum diş hekimine düzenli olarak kontrole gitmektir. Diş hekiminin kontrolleri sayesinde varsa olası olumsuz durumlarının önüne geçilebilmektedir. Aynı şekilde ekstra bir işlem gerekirse bunlar tamamlanarak hastanın daha konforlu ve sağlıklı bir yapıya kavuşması sağlanacaktır.

3 – Zirkonyum Diş Yaptıranlar Sert Besinlerden Uzak Durmalı

Sert gıdalar diş yapısına zarar verebilecek yapıdadır. Doğal dişlere dahi ceviz, fındık ya da badem gibi sert besinler zararlı olabilecektir. Dişin kırılması yapısında değişim yaratabileceğinden mutlaka diş ile doğrudan temas etmemek gerekir. Örneğin sert kabukları diş ile kırmamak şarttır. Zirkonyum diş yaptıranlar da daha fazla titizlikle yaklaşarak dikkatli olmalıdır. Çünkü her ne kadar sert ve dayanıklı olsa da doğal dişe göre daha çok zarara açıktır.

zirkonyum-dis-yaptiranlar4 – Zirkonyum Kaplama Fiyatları Araştırmalı

Hastaların tedavi almadan önce diş kaplaması fiyat bilgisi edinmesi gerekecektir. Fiyatlandırmalar her klinikte farklı bir skalaya sahiptir. Bundan dolayı kişisel araştırmalar ışığında bilgi almak şarttır. Mehmet Eker Diş Kliniği bünyemizde güncel fiyat bilgilerini almak için siz de kliniğimize ulaşabilirsiniz.

5 – Kaplamanın Avantajlarını Elde Edin

Günümüzde en iyi diş kaplaması hangisi diye baktığınızda zirkonyum kaplamayı göreceksiniz. Birçok zirkonyum diş yaptıranlar da bundan dolayı tercihlerini yapmaktadır. Fakat kaplamanın her ne kadar avantajları bulunsa da doğru hareket edilmemesi avantajları kullanmamanıza neden olur. Örneğin hijyeni sağlamamak beyazlığa etki edebilir, estetik görünümden uzak bir yapıyı ortaya çıkarır.

Keza doğru araştırma yapılmamasından dolayı her cebe uygun zirkonyum kaplama fiyatları listesinden uzak, yüksek fiyatlarla işlem yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Burada yapmanız gerekenler:

 • İyi araştırma yapmalısınız,
 • Klinikle bizzat iletişime geçmelisiniz,
 • Karar vermeden önce uzmanla görüşmelisiniz,
 • Avantaj – dezavantaj kıyaslaması oluşturmalısınız,
 • Zirkonyum diş yaptıranlar işlem sonrası özenli olmaya devam etmeli.

Genel Olarak Zirkonyum Diş Yaptıranların Yorumları Nasıl?

Zirkonyum kaplama yaptıranların yorumları incelendiğinde genel olarak olumlu olmaktadır. Birçok hastanın özellikle estetik kaygılarıyla yöneldiği bu tedavi yönteminde sonuçlar umut vericidir. Gülüş tasarımı oluşturmak adına yeterli sonucu almayı sağlayan zirkonyum kaplama ile siz de istediğiniz gülüşe ulaşabilirsiniz.

Olumsuz yanıtların genel olarak yanlış hekim ve klinik seçiminden kaynaklandığı da görülebilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına dilerseniz, Mehmet Eker Diş Kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Siz de hayalinizdeki gülüşe böylece kavuşabilirsiniz.

zirkonyum-dis-yaptiranlarZirkonyum Diş Yaptıranlar Memnun mu?

Memnuniyet oranlarının oldukça yüksek olduğu bu kaplama sık tercih edilmektedir. Memnun olunmasını sağlayan sebepler ise şu şekilde olmaktadır:

 • Uzun ömürlü kaplamadır doğru bakıldığında ömür boyu kullanılabilir.
 • Her yaşta uygulama imkânına sahiptir.
 • Doğal dişlerle uyum sağlayan renk ve yapıdadır.
 • Ön dişler başta olmak üzere tüm dişlere uygulanabilir durumdadır.
 • Sadece gülüş tasarımı değil tedavi amacıyla da tercih edilebilir.
 • Çoğu klinikte uygulama yapılabilecek bir malzemedir yaygın olarak bulunur.

‘Zirkonyum Yaptırdım Pişmanım’ Denmesinin Sebepleri Neler?

Hastaların genel olarak pişmanım demesinin sebebi iki durumdan kaynaklanır: diş hekimi ve kliniğin yanlış seçilmesi. Diş kliniği uygulama yapmak için önemlidir. Çünkü gerekli malzeme ve hastanın konforunu sağlayacak etkenlere sahip olunması gerekir. Diş hekimi ise bu alanda sık uygulama yapıp profesyonellik kazandıysa memnuniyet sağlayacaktır. Bahsedilen bu iki durumdan birisi bile eksik olursa hastaların ‘Zirkonyum yaptırdım pişmanım’ söylemleri ortaya çıkabilmektedir.

Halbuki siz de Mehmet Eker Diş Kliniği ile oldukça rahat ve konforlu bir işlem yaptırabilirsiniz.

zirkonyum-dis-yaptiranlar

Zirkonyum Diş Yaptıranlar

Zirkonyum Diş Yaptıran Ünlüler Var mı?

Ünlüler arasında zirkonyum diş yaptıranlar yaygın olarak bulunmaktadır. Çünkü bu kaplama yöntemi doğal ve estetik görünmesiyle oldukça konforludur. Rahat kullanılabilir, ömürlüktür. Sık sık değişim yapmak gerekmediğinden ünlüler gibi sürekli toplum önünde olan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Zirkonyum Diş Yaptıranlar ve İşlem Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kliniğimize zirkonyum diş yaptıranlar ve yaptıracak olanlar tarafından merak edilen bazı sorular sık sık yöneltilmektedir. En çok araştırılan ve merak konusu olan sorular ile cevapları şu şekildedir:

zirkonyum-dis-yaptiranlar1 – Zirkonyum Diş Yaptıranlar Memnun mu?

Genel olarak zirkonyum diş yaptıranlar büyük bir memnuniyet içerisindedir. Renklerin geniş skalaya sahip olması, kolay uygulanabilmesi ve ömürlük kullanım sağlaması temel sebeplerdendir. Bunun dışında yaygın olarak bulunabilir olması da kolay ulaşmayı sağlamaktadır.

2 – Zirkonyum Yaptırmak Mantıklı mı?

Çoğu zaman mantıklıdır. Eğer tedavinin yanı sıra estetik bir diş görünümü talep ediyorsanız tercih edebilirsiniz. Gönül rahatlığı ile uzman bir diş hekimine yaptırabilir böylece gülüşünüzde değişimi yaratabilirsiniz.

3 – Zirkonyum Dişle Neler Yenmez?

Her ne kadar sağlam yapıya sahip olsalar da zirkonyum diş yaptıranlar sert gıdalardan uzak durmalıdır. Ceviz, fındık gibi sert kabuklu gıdalar, badem ve çikolata gibi kırması zor olan besinler sık tüketilmemelidir. Alkol ve kola gibi asidik ve renk değişimine neden olabilecek içeceklerden de uzak durulması gerekebilir.

4 – Zirkonyum Diş Ömrü Bitince Ne Olur?

Doğru bakım ile zirkonyum kaplama ömürlük olacak ekstra bir işlem gerektirmeyecektir. Ancak yanlış kullanım ve olası kazalardan dolayı zirkonyum kaplamanın ömrü bitebilir. Bu durumda zirkonyum diş yaptıranlar diş hekimi ile görüşmeli, değişim talep etmelidir. Zarar gören dişler saptanarak bunların yerine kaplama yapılması istenmelidir.

5 – Zirkonyum Kaç Yıl Kalır?

Ortalama olarak zirkonyum ömrü 10-15 yıl kadardır. Fakat bu kullanım ömrü; bakım, hijyen ve diş hekimi kontrolleri ile artabilmektedir. Bu yüzden hastaların da davranışları etkili olacaktır. Eğer doğru bir diş ve ağız bakımı rutini oluşturursanız ömür boyu kullanabilirsiniz.