diş tedavileri

İstanbul’da Özel Diş Polikliniği Seçmeden Bu 5 Maddeye Dikkat!

dis-poliklinigi

Diş polikliniği seçmek son derece önemli bir iş, bazense zor bir seçimdir. Çünkü dişleriniz, öncelikle ağız ve diş sağlığınız sonra ise genel sağlığınız için çok önemlidir. Dişlerinize gereken bakımı ve özeni daima göstermelisiniz. Bunu kendiniz yaparken aynı özen ve bakımı diş polikliniklerinden de beklersiniz. İyi bir özel diş polikliniği seçip orda tedavi olmak herkesin istediği bir şeydir.

Diş sağlığı göz ardı edilecek bir şey asla değildir. Dişlerinize iyi bakmalı, düzenli aralıklarla kontrol yaptırmalı ve gerektiğinde gerekli tedaviyi yaptırmalısınız. Dişlerinizle ilgili yapılması gerekenleri ertelememeli, diş sağlığınızı riske etmemelisiniz. Dişlerinizi kaliteli bir klinikte, uzman ve profesyonelce çalışan bir doktora emanet etmelisiniz. Bu nedenle özel diş polikliniği seçimi çok ama çok önemli.

Özel Diş Polikliniği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

dis-poliklinigi

Diş Polikliniği

Diş bakımının düzenli olarak yapılmaması durumunda her yaştan ve cinsiyetten bireyler ağız ve diş sağlığı konusunda sorun yaşarlar. Özellikle dişlerine gereken özeni göstermeyenler diş kaynaklı birçok problemle karşılaşabilir. Diş kaynaklı sorunlar; dişlerle, diş etleriyle ya da diş minesiyle ilgili olmaktadır. Bu problemlerin ortaya çıkmaması için ya da çıktığında tedavi edilmesi için iyi bir kliniğe gidilmelidir.

Peki iyi bir özel klinik nasıl seçilir? Mehmet Eker Diş Kliniği İstanbul’un önde gelen diş kliniğidir. İstanbul’da Bağcılar ve Başakşehir’deki şubelerinde hastalara hizmet vermektedir. Hastalar için birinci tercih konumunda olan Mehmet Eker Diş Kliniği birçok avantajı ile öne çıkmaktadır. İyi bir diş polikliniği kriterlerinin tamamını karşılar.

İyi bir diş polikliniği hangi özelliklere sahiptir? İyi bir diş kliniği seçerken hangi kriterler göz önünde bulundurulmalıdır? İşte başlıca kriterler:

 • Hekimin mesleki donanımı
 • Kişisel ihtiyaçlar
 • Muayenehanenin yapısı
 • Sigorta
 • Randevu planlaması

1 – Hekimin Mesleki Donanımı

Diş polikliniği seçimindeki en önemli kriter hekimin mesleki donanımıdır. Diş hekiminizin geçerli bir diplomaya, mesleki olarak iyi bir donanıma sahip olması ve profesyonel bir şekilde çalışması gerekir. Mehmet Eker Diş Kliniği, en profesyonel ve deneyimli hekimlerle çalışır.

Diş hekimlerinin yapabildiği işlemler, kliniğin sunduğu hizmetleri çeşitlendirir. Örneğin zirkonyum diş beyazlatma konusunda iyi olan hekimler, kliniğin bu hizmetle öne çıkmasını sağlayabilir.

2 – Kişisel İhtiyaçlar

Seçeceğiniz diş polikliniği, sizlerin kişisel ihtiyaçların göz önünde bulundurmalı, sizlerle iyi bir iletişim kurmalıdır. Kişisel ihtiyaçlara estetik örnek verilebilir. Ya da diş beyazlatma kişisel bir ihtiyaç olabilir, bu da diş kliniği seçiminde rol oynar.

Diş sağlığı yalnızca genel sağlığı etkileyen bir durum değil aynı zamanda estetik ile de ilgili bir durumdur. Bu nedenle kişilerin psikolojisi üzerinde de etkili olmaktadır. Sağlıklı ve estetik görünen dişlere sahip olmak herkesin isteğidir. Dişlerin bakımı ve tedavisinde erken yaşta tedavi önemlidir çünkü ilerleyen yaşlarda ağız ve çene yapısı oturdukça estetik açıdan tedavi zorlaşabilir.

Buradan da anlaşılacağı gibi diş polikliniği yalnızca diş sağlığınıza dikkat etmemeli, sizlerin duygu ve ihtiyaçlarınızın da farkında olarak estetiğe de özen göstermelidir. Mehmet Eker Diş Kliniği, hastalarını daima özenle tedavi eden, müşteri iletişimine ve memnuniyetine ayrıca özen gösteren bir kliniktir.

3 – Muayenehanelerin Yapısı

Muayenehanelerin konforlu ve hijyenik olması, gerekli malzemeleri eksiksiz barındırması gerekir. Örneğin zirkonyum için malzeme bulunmalıdır.

Diş kliniklerinin rahat bir bekleme odasına, rahat bir muayene ortamına sahip olması gerekir. Mehmet Eker Diş Kliniği’nde hastalar rahat hissedecekleri bir ortamda tedavi edilir. Çünkü hastaların rahat hissettikleri bir ortamda daha içleri rahat, güvenli bir şekilde tedavi oldukları bilinir.

4 – Sigorta

dis-poliklinigiDiş hekiminizin sahip olduğunuz sigorta şirketi ile çalışıp çalışmadığı da öncelikle bilinmesi gereken konular arasında yer almalıdır.

5 – Randevu Planlaması

Diş polikliniği seçiminde, doktorunuzun randevu saatlerinin size uyup uymadığına da dikkat etmeniz gerekir. Çalıştığınız ya da meşgul olduğunuz saatlere uygun doktor randevusu bulabilmek, diş polikliniği seçiminde önemlidir.

Neden Mehmet Eker Diş Kliniği?

‘’Bizim işimiz, sizin gülüşünüz’’ sloganı ile hareket eden Mehmet Eker Diş Kliniği, İstanbul’un önde gelen diş klinikleri arasında yer alır. Hastalarını doğru bir şekilde tedavi ederek onlara sağlıklı ve güzel görünümlü dişler kazandırmak isteyen, böylece de hastaların mutluluğunu sağlamak isteyen bir diş kliniğidir. Çünkü iyi ve sağlıklı dişler, mutluluk demektir.

Mehmet Eker Diş Kliniği’nin Başakşehir ve Bağcılar’da şubeleri bulunmaktadır. Bağcılar zirkonyum diş denildiğinde akla gelen Mehmet Eker Diş Kliniği 1988 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan beri belli başlı standartları hedeflemiş ve bu standartlar çerçevesinde hizmet sunmuştur. Mehmet Eker Diş Kliniği’ni ayrıcalıklı hale getiren standartlar şunlardır:

Birinci sınıf diş hekimliği hizmeti
Yüksek teknolojili hizmetler
Modern bir diş polikliniği ortamı
Müşteri memnuniyeti ve iletişim

 

Diş Poliklinikleri Hakkında Merak Edilen Diğer Konular

Diş poliklinikleri hakkında merak edilen birçok konu bulunuyor. Kadın – erkek her yaştan bireyler tedavi ya da kontrol amaçları diş kliniklerine gidiyor. Dişlerde doğrudan tedavi gerektiren bir durum olmasa da belli aralıklarla kontrole gidilmesi gerekiyor. Bu, dişlerde oluşacak sorunları önleme açısından oldukça önemli bir durum.

Yalnızca diş sağlığı bozulduğunda gidilecek yerler olarak görülmemesi gereken diş klinikleri günlük hayata daha fazla girmiş durumda. Hastalar diş polikliniklerine dair birçok şeyi merak ediyor. Bunlardan bazılarına değinmekte fayda var.

Diş Polikliniği Banko Elemanı Ne İş Yapar?

dis-poliklinigiBanko elemanı, gişede duran ve hastaların giriş işlemleri ile ilgilenen bir çalışandır. Gişede yapılan müşteri işlemlerinin gerçekleştirilmesinden sorumludur. Müşterileri ilk karşılayan, onların taleplerini ilk dinleyen, onların ilk giriş işlemlerini tamamlayıp ilgili yerlere yönlendiren çalışandır.

Diş Polikliniği Randevu Nasıl Alınır?

Özel diş polikliniği randevusu klinik aranarak ya da kliniğe gidilerek alınabilir. Doktorunuzun size uygun bir randevu verdiğinden emin olmanız gerekir. Mehmet Eker Diş Kliniği’nden randevunuzu 0532 245 59 12 numarası ile alabilirsiniz.

Diş Polikliniği Açma Şartları 2023 Nedir?

Diş polikliniği açmak için belli başlı şartları sağlamak gerekir. Diş doktorlarının diş kliniği açabilmesi için sağlaması gereken birtakım fiziki şartlar vardır. Bu fiziki şartlar sadece diş kliniğinin demirbaşları ya da dekorasyonundan ibaret değildir. Diş kliniğinde kullanılacak olan cihazlar ve aletlerin dışında diş kliniğinin ölçülerini de içerir.

Ağız ve Diş Sağlığı Sunan Özel Sağlık Kuruluşları Yönetmeliği’nde geçen standartlara dikkat edilmesi gerekir. Bu yönetmelik Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Diş kliniği açmak isteyen kişi ya da kişilerin yönetmelikte geçen fiziki şartlara tam olarak uyması zorunludur. Ayrıca diş polikliniği açmak için gerekli belgeler kısmına da dikkat edilmelidir. Diş kliniği açma şartları genel olarak şunlardır:

 • Diş hekimleri odasına kayıt olmak
 • Bulunulan ilin sağlık müdürlüğüne istenilen evraklarla iş yeri açma izni için başvurmak
 • Noter serbest meslek kazanç defterini onaylatmak.
 • Faaliyete başlamadan itibaren bir ay içerisinde Gelir İdaresi Başkanlığı sayfasından vergi levhası almak.
 • SGK’ya tescil bildirimi yapmak.
 • Diş kliniği için gerekli alanı, yazılımları, donanımları ve teçhizatları bulundurmak.

Diş Polikliniği Açma Maliyeti Ne Kadar Olmaktadır?

Diş polikliniği açma maliyetine dair bir fiyat bilgisi vermek biraz zordur. Çünkü ekonomik şartlardan dolayı fiyatlar sürekli değişmektedir. Enflasyon ve dövizin etkisiyle ürün maliyetleri değişim göstermektedir. Diş kliniği açma maliyetini etkileyen belirli kriterler vardır. Bu kriterlere göre fiyatlar çok geniş aralıkta olabilir.

Bunlar; diş kliniğini açacağınız yer, diş kliniğinizin büyüklüğü, alacağınız alet ve cihazlar gibi sayılabilir. Diş kliniği açma maliyeti temel olarak fiziki şartlar, gerekli belgeler ve gerekli tıbbi cihazlar üzerinden hesaplanabilir.