diş tedavileri

Mehmet Eker Çene Cerrahisi Randevu Al! Tedavine Hemen Başla!

cene-cerrahisi-randevu

Çene cerrahisi randevu alım işlemleri devlet hastaneleri ve özel kliniklerde değişiklik göstermektedir. Günümüzde birçok kişinin çene problemlerinden dolayı çene cerrahisine başvurduğu görülür. Ancak yoğunluğun fazla olması çene cerrahisi randevu alım işlemini zora sokmaktadır. Eğer siz de randevu almakta zorlanıyorsanız hemen Mehmet Eker Diş Kliniğimize başvurun.

Yaşadığınız çene probleminden dolayı günlük yaşamınızda zorluk çekiyor olabilirsiniz. Oluşan bu problem karşısında yemek yemek zorlaştığı gibi ağrı gibi problemler de meydana çıkabilmektedir. Meydana gelen bu şikayetlerinizin kısa sürede son bulmasını istiyorsanız hemen Mehmet Eker Diş Kliniğimizden çene cerrahisi randevu alın, siz de rahat edin.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hangi Bölüm?cene-cerrahisi-randevu

Çene cerrahisi, diş kliniklerinde ve devlet hastanelerinde ya da diş hastanelerinde yer alan bir bölümdür. Bu bölüm uzmanlık gerektirdiğinden her diş hekimi mevzusu geçen alanda çalışamamaktadır. Çene Cerrahisi olarak adlandırıldığı gibi Ortognatik Cerrahi olarak da adlandırılabilmektedir.

Diş hastanelerinde Çene Cerrahi olarak göreceğiniz bölüm, diş hastalarına hizmet vermektedir. MHRS gibi devlet hastanelerinde de çoğu zaman bu isim ile denk gelebilirsiniz. Ancak bu bölümlere doğrudan randevu alınamaz. Bu yüzden randevu sisteminde bölüm ismine denk gelemeyebilirsiniz. Çene cerrahisi randevu için önce genel diş hekimine muayene olmalı buradan hareketle yönlendirilmelisiniz.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Randevu Nasıl Alınır?

cene-cerrahisi-randevuDaha önce de değinildiği üzere çene cerrahisi randevu aşamalarının başında genel bir diş hekimi tarafından incelenmek gelmektedir. Genel diş hekimi inceleme sonrası sizi uzman hekime yönlendirecektir. Bu aşamadan sonra randevu almanız için bir engel yaşamazsınız. Ancak özel ve devlet hastanesinde randevu alma şartları değişiklik gösterir. İşte, bahsi geçen yöntemlerin randevu alma aşamaları.

1 – MHRS Çene Cerrahisi Randevu Nasıl Alınır?

Devlet hastanesinde doğrudan çene cerrahisi randevu almak mümkün değildir. Genel Diş bölümünde hastanın randevu olarak işlemleri sürdürmesi gerekmektedir. İzlenebilecek yöntemler şu şekildedir:

  • İnternetten MHRS sitesine erişin.
  • TC kimlik no ve şifre ile ya da e-devlet bilgileri ile giriş yapın.
  • Arama bölümünden şehir ve genel diş bölümünü seçip randevu alın.
  • Genel diş hekimine görüştükten sonra sizi yönlendirmesini talep edin.
  • Tekrar MHRS sitesine giriş yapıp buna göre uzman bölümünden randevu alın.

cene-cerrahisi-randevuAynı zamanda çene cerrahi randevu için şu aşamayı da izleyebilirsiniz:

  • ALO 182 telefon hattını tuşlayarak arayın.
  • Kişisel bilgilerinizi iletin.
  • Hangi hastane ya da şehirden hangi bölüme randevu almak istediğinizi belirtin.

Uygun randevu varsa sizin için oluşturulacaktır. Ancak devlet hastanesinden çene cerrahisi randevu almak oldukça zordur. Yoğunluktan dolayı sık sık deneme yapmanız gerekecektir.

2 – Beklemeye Son: En Kısa Sürede Çene Cerrahi Randevu Nasıl Alınır?

Söz konusu devlet hastanesi olduğunda hastaların randevu almakta zorlanabildiği görülür. Bu aşamada en kısa çene cerrah randevu alımı hedeflenir. Eğer siz de hemen çözüm bulmak isterseniz özel kliniklere yönelmelisiniz. Özel diş kliniği bünyesinde daha basit randevu alabilir, tedavinizi de kısa sürede olabilirsiniz.

Özel kliniklerde çene cerrahi randevusu alabilmek için iki yöntem mevcuttur. İnternet sitesi üzerinden ‘randevu al’ butonunu tıklayabilir ya da size ulaşılması için formu doldurabilirsiniz. Birebir görüşerek randevu almak isterseniz de iletişim bilgilerinden kliniğe ulaşarak kendinize uygun tarihten randevu alabilirsiniz.

‘Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Randevu Alamıyorum’ Ne Yapmalıyım?

cene-cerrahisi-randevuHer ne kadar çene cerrahisi randevu talebi yüksek olsa da birçok hasta istediği şekilde randevu bulamamaktadır. Özellikle ağız, diş ve çene cerrahisi randevu al MHRS seçeneği bu konuda hastaların ciddi bir süre beklemesine neden olmaktadır. Halbuki randevu alamayanlar için başvurabilecekleri yöntemler belirlidir.

Özel diş klinikleri çene cerrahisi randevu alımı için en doğru tercihtir. Zira devlet hastanelerinde randevu bulma umuduyla aylarınızı kaybedebilirsiniz. Hastalığınızın ilerlememesi ya da kısa sürede sonuç vermesini isterseniz hemen Mehmet Eker Diş Kliniğimize başvurun.

Mehmet Eker Diş Kliniği olarak hastalarımızın var olan şikayetlerini en kısa sürede gidermeyi hedefliyoruz. Bunun için var olan çene cerrah uzmanlarımız kadar ortodonti uzmanlarımız ve diğer bölüm çalışanlarımız da mevcuttur. İster implant için isterseniz diğer tedaviler için erişebilirsiniz. Beklemeden, kısa sürede profesyonel sonuçlar için kliniğimize ulaşın size uygun tarih ve saat için randevu alın.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hastanesi Kapsamında Hangi Tedavileri Olabilirsiniz?

Mehmet Eker Diş Kliniğimiz bünyesinde çok farklı tedaviler gerçekleşmektedir. En sık başvurulan bölümlerimizin başında zirkonyum implant, çene cerrahi ve ortodonti gelmektedir. Siz de kliniğimize çene cerrah randevusu için başvurduysanız şu tedavileri olabileceğinizi unutmamalısınız:

Tedavi Yöntemleri Uygulamalar
20lik Diş Tedavisi Yirmilik diş tedavisi neredeyse her yaştan bireyin ihtiyacı olabilmektedir. 20lik diş çekimi ya da genel tedavisi adına çene cerrahi bünyesinde randevu alabilirsiniz.
Genel Çene Tedavileri Çenede meydana gelen kaymalar, yamulmalar estetik anlamda ve fonksiyonellik kapsamında sorun yaratır. Bundan dolayı kısa sürede tedavi olmak isterseniz doğru bölümdesiniz.
Çene Cerrahi Çene cerrahi uygulamaları da adından da anlaşılacağı üzere çene cerrahisi kapsamında gerçekleşmektedir. Ameliyat işlemleriniz için siz de gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.

Çene Cerrahisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

cene-cerrahisi-randevuHastalarımız tarafından kliniğimize çok farklı konularda sorular yönetilmektedir. Vidasız implant fiyatları ya da çene cerrahisi, çocuk diş hekimi ya da kanal tedavisi gibi çok farklı konular mevcuttur. Çene cerrahisi söz konusu olduğunda en sık yöneltilen sorular ve cevapları şu şekildedir:

1  – Çene Cerrahisine Hangi Bölüm Bakar?

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi olarak belirtilebilir. Diğer bir ismi de Ortognatik Cerrahi olabilmektedir. Kliniklerde ve hastanelerde değişik adlandırılmasından dolayı iki şekilde de bakmak gerekir. Bahsi geçen bölüm hem devlet hastanelerinde hem de özel kliniklerde mevcut olup hasta tedavi etmektedir. İhtiyacınıza göre randevu alarak tedavi olabilirsiniz.

2 – Ağız ve Çene Cerrahisi Randevusuz Gidilir mi?

Hayır. Çene cerrahisi randevu almadan tedavi olabilmeniz mümkün değildir. Mutlak suretle randevu alıp hareket etmelisiniz. Devlet hastanelerinde yoğunluktan dolayı randevu almak zordur ancak buna rağmen randevu alma şartı mevcuttur. Diğer taraftan kliniklerde de karışıklık olmaması adına randevu sistemi yürütülmektedir. Ancak daha basit ve pratik şekilde randevu alınabildiğini söylemek mümkündür.

3 – Çene Cerrahisi Tıp mı Diş mi?

Çene cerrahisi randevu kadar meslek anlamında da araştırılmaktadır. Çene cerrahisi aslında hem tıp hem de diş bölümünün birleşimi gibidir. Normal şartlarda diş hekimleri çene cerrahi alanında çalışıyorsa tıp bölümü okumaları gerekmez. Uzmanlık alanının DUS sonrası buna göre seçmesi yeterlidir. Fakat çene cerrahları aynı zamanda hem diş hem de tıp alanında derece sahibi olabilmektedir.

4 – Ağız ve Çene Cerrahisi Ameliyat Yapar mı?

Evet yapar. Adından da anlaşılacağı üzere çene cerrahları ameliyat yapma yetkisine sahiptir. Çene cerrahisi randevu alımları da çoğu zaman bunun içindir. Gömülü 20lik dişler başta olmak üzere birçok sebepten ötürü hastaları ameliyat etmeleri mümkündür. Ameliyatları soruna bağlı olarak genel anestezi vermeden gerçekleşebilmektedir. Eğer bu alanda ameliyatınız gerekliyse ya da ameliyat sonrası kontrol ettirmek isterseniz randevu alabilirsiniz.