diş tedavileri

Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

porselen-dis-fiyatlari

Porselen diş fiyatları günümüzde çok sık değişen bir fiyatlandırma sistemine sahiptir. Burada önemli olan diş kaplama nasıl yapılır, porselen kaplama diş için ne kadar malzeme kullanıldığıdır. Elbette kaplama diş fiyatları işlemi yapan hekimin elde etmek istediği kâr oranı, malzemelerin yurtdışından alınmasına göre kura bağlıdır.

En güncel ve doğru porselen diş fiyatları bilgisini almak için diş kaplama tedavisi için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz!

Porselen Diş Fiyatları Ne Kadar?

Her ne kadar porselen diş fiyatları araştırılırken tek bir uygulama yapıldığı düşünülse de birden farklı kaplama bulunuyor. Aynı zirkonyum kaplama, amalgam dolgu gibi porselen kaplama kendi içerisinde ayrılmaktadır. Yaptıracağınız porselen dolgu çeşidine göre ortalama fiyatlar 500-1000 TL arasında değişir. Fakat burada yine etkili olan bir şekilde ücreti değiştiren farklı durumların olduğunu belirtmek gerekiyor.

porselen-dis-fiyatlari

Porselen Diş Fiyatları

Diş hekimi hastanın ağız yapısını inceledikten sonra bir diş durumuna göre ücret belirleyecektir. Tek diş porselen diş fiyatları görece daha uygundur. Ancak komple diş yaptırmak fiyat anlamında tahmin edileceği üzere daha maliyetlidir.

Her ne kadar siz dişlerinizin durumunun farkında olduğunuzu düşünseniz de estetik görünüm elde etmek ve sağlıklı bulunmanız adına doktorunuz daha detaylı inceleme yapacaktır. Buna bağlı olarak dolgu yapılacak diş sayısı da artabilir bu da fiyatı etkiler.

Metal Destekli Porselen Diş Fiyatı Bilgisi | Metal Destekli Porselen Diş Fiyatı

Görece metal destekli porselen diş fiyatları diğer porselen kaplamaya göre daha uygundur. Burada kullanılan malzemenin elde edilme kolaylığı ve süreç etkilidir. Fiyatın daha uygun olması uygulamanın kötü olduğu anlamına da gelmez. Aksine zirkonyum diş kaplama fiyatları ile farkı bulunsa da kalitesi daha yüksektir. Gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Porselen Diş Fiyatı 2023 Ücreti Nasıl Belirlenir?

porselen-dis-fiyatlari

Sadece porselen diş fiyatları değil; zirkonyum diş fiyatları ya da lamine diş fiyatları da bahsedilecek unsurlara göre değişiklik gösterir. Bu aşamada tüm diş hekimleri Türk Diş Hekimleri kararları başta olmak üzere diğer etkenler sonucunda fiyatın ortaya çıktığı bilinir. Porselen diş fiyatları:

  • Kullanılacak malzemelerin maliyet ücreti,
  • Klinik ve diş hekiminin elde edeceği kâr oranı,
  • Diş hekimleri tarafından belirlenen ortalama fiyat bilgisi,
  • İşlem yapılacak diş sayısı,
  • Kaplama dışında dişe uygulanacak olası diğer uygulamalara göre belirlenmektedir.

Devlet hastanesi porselen diş fiyatları oldukça merak edilen diğer bir konudur. Komple diş yaptırmak fiyat bilgisi özellikle daha maliyetli olacağı için kişiler devlet hastanelerini de araştırmaktadır.

Fakat burada şunu unutmamak gerekir ağız sağlığı için hatasız ve kusursuz bir tedavi size uzun ömürlü rahatlık sunacaktır. Bunun için Mehmet Eker Diş Kliniği ile iletişime geçebilir, porselen diş fiyatları hakkında aklınızdaki tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

porselen-dis-fiyatlariPorselen Diş Kaplama Kimler Tarafından Yaptırılır?

Diş yapısında bozulma meydana gelen, kırık ve eksiği bulunan ya da genel itibari ile yapıda değişiklik meydana getirmek isteyenler tarafından tercih edilir. Dişin renginde beyazlık elde etmek için bile uygulanabilir. Elbette uygulama sebebine göre porselen diş fiyatları değişecektir, göz önünde bulundurmak gerekir.

Porselen Diş Kaplama Yaptıranlar Memnun mu?

Hasta eğer doğru bir klinik ve doktor seçiminde bulunduysa yüksek bir oranda memnuniyet ile ayrılacaktır. Çünkü bahsedilen bu işlemler günümüzün en popüler ve sağlıklı uygulamalarıdır. Estetik gülüş tasarımı alanında da kullanılan bu uygulamanın sonunda istenen gülüş elde edilir. Siz de güncel porselen diş fiyatları ve detayları hakkında kliniğimizden bilgi alabilirsiniz!

Porselen Diş Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

porselen-dis-fiyatlariPorselen diş öncesi-sonrası düşünülerek bazı avantaj ve dezavantajları bilerek bu tedavi sürecine başlamanız en doğrusudur. Bu noktada Mehmet Eker Diş Kliniği her detayı sizinle eksiksiz paylaşacaktır. Fakat öncesinde okuyarak bilgilenmek isteyebilirsiniz.

 

Porselen Diş Avantajları

 

Porselen Diş Dezavantajları

Estetik Görünüm: Porselen dişler, doğal dişlere benzer yapıda renk ve ışık geçirgenliği sunarak estetik açıdan oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bu sayede, dişlerinizin doğal görünümünü koruyarak güzel bir gülümseme ve hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Maliyet: Porselen diş fiyatları, diğer diş protezlerine oranla daha pahalı olabilir. İmalat süreci ve kullanılan malzemelerin kalitesi, tedavi süreci fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Bu nedenle, porselen diş fiyatları bireysel duruma ve tedavi planına bağlı olarak değişim gösterir.
 

Dayanıklılık: Porselen dişler, metal destekli proteze kıyasla daha dayanıklıdır. Günlük aktivitelerinizde normal dişleriniz gibi çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Doğru bakım ve düzenli diş temizliği ile porselen dişlerin ömrü oldukça uzundur.

 

Hassasiyet: Porselen dişler, dişlerinizin doğal yapısını taklit etse de, bazı durumlarda hassas olabilirler. Özellikle porselen dişlerin yerleştirildiği ilk günlerde sıcak veya soğuk yiyeceklerde hassasiyet hissedebilirsiniz. Ancak, genellikle zamanla bu hassasiyet azalır.

 

Renk Uyumu: Porselen dişler, doğal diş rengine uyum sağlayabilen bir malzemedir. Mehmet Eker Diş Kliniği hekiminiz, size en uygun renkteki porseleni seçerek dişlerinizle uyumlu bir gülümseme elde etmenizi sağlar.

 

 

Kırılma Riski: Porselen dişler, doğal dişlere dayanıklılık olarak çok benzerler, aşırı zorlayıcı kuvvetlere veya travmalara maruz kaldıklarında kırılabilme ihtimalleri vardır. Özellikle sert cisimleri ısırma veya diş gıcırdatma alışkanlığı olan kişilerde kırılma riski oldukça artar.