Diş Kaplamaları

Lamine Diş Fiyatları | Eşsiz Gülüşlere Sahip Olmak İçin Randevu Alın

lamine-dis-fiyatlari

Lamine diş fiyatları, dişlerindeki estetik problemleri gidermek isteyenler tarafından merak edilen bir konudur. Gülüş tasarımında kullanılan tedavilerden biri olan lamine diş, dişlerdeki estetik problemleri giderme konusunda çok başarılıdır. Eşsiz ve özgüvenli gülüşler için uygulanan tedaviler arasında lamine diş tedavileri de vardır.

Lamine Diş Nedir?

lamine-dis-fiyatlariLamine diş veya bilinen diğer ismiyle yaprak diş, dişlerdeki estetik problemlerin giderilmesi için uygulanan bir tedavidir. Bu tedavi ile dişler arasındaki boşluklar, hizalama problemleri ve çapraşıklıklar giderilir. Böylece hastalar, estetik açıdan sorunsuz ve mükemmel dişlere sahip olur. Bu durum ise hastaların eşsiz gülüşlere sahip olmasına imkan verir.

Laminate veneer, sadece estetik problemlerin ortadan kaldırılmasına yönelik bir tedavidir. Tedavide, dişlerin görünen yüzeylerine çok ince bir kaplama yerleştirilir. Çok ince olduğundan dolayı bu kaplama, yaprak kaplama veya yaprak diş olarak da isimlendirilmiştir. Yapıştırılan bu kaplama, dişlerdeki lekeleri, renk problemlerini ve hizalama sorunlarını giderir. Dişleri estetik açıdan sorunsuz hale getirir. Ancak dişlerin işlevine veya farklı problemlerin çözümüne herhangi bir katkısı yoktur.

Eşsiz gülüşlere sahip olmak ve sosyal yaşamda daha özgüvenli hareket etmek isteyenler açısından lamine diş fiyatları önem taşır.

Lamine Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lamine diş tedavisi, Hollywood Smile olarak isimlendirilen ve gülüşlerin güzelleştirilmesi için uygulanan tedavilerin bir parçasıdır. Bu tedavide izlenen aşamalar genel olarak aşağıdaki gibidir:

  • Dişlerin ön yüzeyleri törpülenir (yontulur) ve bu bölümden ince bir tabaka çıkarılır.
  • Dişlere yapıştırılarak kaplamalar için ölçü alınır ve renk seçimi yapılır.
  • Yaprak kaplamaların yapılması için gerekli ölçüler ve renk bilgisi laboratuvara gönderilir.
  • Kaplamalar hazırlanana kadar dişlerde hassasiyet olmaması ve estetik açıdan yontulan dişlerin dışarıdan belli olmaması için geçici kaplamalar yapılır.
  • Laboratuvarda hazırlanan kaplamalar 3-5 gün içerisinde gelir. Böylece geçici kaplamalar çıkarılır ve hastaya özel olarak yapılan kaplamalar dikkatli bir şekilde takılır.
  • Gerekli kontrollerin ardından işlem sonlandırılır.

Yaprak lamine diş yaptıranlar için bu süreç iki seansta tamamlanır ve her seans ortalama 45-75 dakika sürer.

Lamine Diş Fiyatları

lamine-dis-fiyatlariLamine diş fiyatları, dişlerinde estetik problemler olanlar tarafından yakından takip edilir. Ayrıca gülüş tasarımı yaptırmayı planlayanlar da fiyatları merak eder. Fiyatlar ise farklı unsurlara göre değişir. Bundan dolayı diş fiyatları hakkında net rakam vermek çok zordur.

Lamine diş fiyatları 2023 yılı seviyesi, birçok kaplama tedavisine kıyasla çok daha uygun seviyededir. Bunun nedeni ise diğer kaplama tedavilerinde dişin tamamı kaplanırken, burada ise dişin sadece ön yüzeyi kaplanır.

Fiyatlar konusunda merak edilen hususların bir diğeri de SGK lamine diş fiyatları olarak dikkat çeker. Bu tedavinin devlet tarafından karşılanıp karşılanmadığı, devlet hastanelerinde yaprak kaplama yapılıp yapılmadığı merak edilir. Yaprak kaplama, estetik bir işlem olduğundan dolayı SGK tarafından karşılanmaz. Dolayısıyla hastaların devlet hastanelerinde estetik amaçlı olarak bu tedaviyi yaptırmaları söz konusu değildir.

Lamine Diş Çeşitleri ve Fiyatları

Lamine diş fiyatları, bu tedavide tercih edilecek malzeme türüne göre değişir. Tedavide kullanılan malzemenin türüne göre tedavi isimlendirilir. Yaygın olarak tercih edilen lamine diş tedavileri ve bunların fiyatları ile ilgili detaylar şu şekildedir:

1 – Porselen Lamine Diş Fiyatları

Porselen lamine, dayanıklılığı ile ön plana çıkan seçeneklerden biridir. Porselen, oldukça dayanıklı, sağlam ve uzun ömürlü maddedir. Ayrıca doğal diş rengi ile uyum konusunda başarılıdır. Porselenden lamine diş yaptıranların yorumları incelendiğinde, porselenin bu noktada ne kadar başarılı olduğu anlaşılır.

Porselen lamine diş fiyatları ise orta seviyededir. Yaprak diş tedavisinde en pahalı seçenek olmadığı gibi en ucuz seçenek de değildir. Fiyatı, en pahalı seçeneklerden nispeten daha düşüktür.

lamine-dis-fiyatlari2 – Zirkonyum Lamine Diş Fiyatları

Zirkonyum, kaplama tedavisindeki en ideal seçenek olarak dikkat çeker. Lamine kaplamada da sık sık tercih edilir. Dayanıklılık ve estetik görünüm noktasında mükemmel sonuçlar sunar. Doğal diş rengi ve yapısı ile tam uyumlu olması, ışığa karşı yarı geçirgen yapısı ile eşsiz gülüşlere sahip olunmasına imkan verir.

Zirkonyum lamine diş fiyatları ise en pahalı seçenek olarak kabul edilir. Porselen ve kompozit kaplama seçeneklerine kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olduğu bilinir. Buna karşın zirkonyum kaplama, beklentileri diğer seçeneklere kıyasla çok daha etkili karşılar.

3 – Kompozit Lamine Fiyatları

Kompozit lamine, dayanıklılık konusunda en geride olan seçenektir. Bundan dolayı kompozit lamine diş fiyatları, diğer seçeneklere kıyasla daha düşüktür. Kompozit reçine, dişlerin rengi ile tam uyumludur ve estetik sonuçlar oluşturma konusunda ise başarılıdır.

Akrilik lamine olarak da bilinen bu tedavi genellikle tek seansta tamamlanır. Bu durum da akrilik lamine diş fiyatları seviyesinin düşük olmasının bir nedenidir.

Mehmet Eker Diş Kliniği olarak lamine kaplama konusundaki ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler üretiyor ve harika gülüşlere sahip olmanızı sağlıyoruz. Dişlerinizdeki lekelenme, hizalama ve çapraşıklık problemlerini gideriyor ve estetik açıdan kusursuz dişlere sahip olmanıza katkı veriyoruz. Yaprak diş tedavisi ile mükemmel gülüşlere sahip olmak için hemen bizimle iletişime geçerek, randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Lamine Diş Fiyatları Nelere Göre Değişir?

lamine-dis-fiyatlari

Lamine Diş Fiyatları

Lamine diş fiyatları üzerinde etkili olan çok sayıda unsur vardır. Bunların her birinin fiyatları etkileme seviyesi farklıdır. Bu etkenler ve bunlara ilişkin detaylar için aşağıda yer alan tablo incelenebilir:

Etkenler Açıklama
Tedavinin Karmaşıklığı Lamine kaplamalar, sadece dişlerin ön bölümüne yönelik tedaviler olmasına karşın, dişlerin genel durumuna göre karmaşık ve zor olabilir. Bazı durumlarda tedavi, normale göre daha uzun sürebilir. Bütün bunlar ise fiyatları etkiler.
Tedavi Türü Yaprak kaplamalar için farklı malzemeler kullanılır. Kompozit reçine, zirkonyum ve porselen gibi malzemelere bağlı olarak fiyatlar farklılık gösterir.
Doktor Deneyimi Deneyimli doktorların yaptıkları tedavilerin başarı oranı çok daha yüksektir. Bundan dolayı deneyimli diş hekimlerine olan talep fazla olur ve bu da fiyatların artmasına yol açar.
Diş Sayısı Tedavinin uygulanacağı diş sayısı, bu noktadaki en önemli etkenlerden biridir. Zira fiyat hesaplaması, diş sayısı üzerinden yapılmaktadır.

Bunların haricinde enflasyon da önemli bir etkendir. Kompozit lamina fiyat 2023 yılı seviyesi ile daha önceki yıllardaki seviye arasında ciddi bir fark vardır. Lamine diş fiyatları yorumlar üzerinden de takip edilebilmekte ve fiyatlar üzerindeki etkenler görülebilmektedir.

Lamine Diş Fiyatları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Lamine diş fiyatları ile ilgili merak edilen sorular ve bunların yanıtları aşağıda yer almaktadır.

lamine-dis-fiyatlari1 – Lamine Diş Fiyatları Ne Kadar?

Lamine diş fiyatları; kullanılan malzemenin türü, diş sayısı, doktor deneyimi ve işlemin karmaşıklığına bağlı olarak farklılık gösterir. Zirkonyumdan yapılan yaprak kaplamalar, kompozit kaplamalara kıyasla daha yüksek fiyatlıdır.

2 – Yaprak Diş Tedavisini Devlet Karşılar Mı?

Yaprak diş tedavisi, estetik amaçlı olarak yapılan bir işlemdir. SGK tarafından diğer estetik tedaviler için ödeme yapılmadığı gibi lamine kaplamalar için de herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.

3 – Lamine Dişlerin Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Doktor talimatlarına göre hareket edildiğinde ve dişlerde farklı türden rahatsızlıklar oluşmadığı sürece bu tedavi uzun ömürlü olur. Kullanım ömrü 10-15 yıl arasında değişir.

4 – Zirkonyum Yaprak Diş Kaç TL?

Zirkonyum yaprak diş, en pahalı lamine kaplama tedavisi olmasına karşın, en avantajlı ve en dayanıklı seçenektir. Dişlerin doğal rengi ve yapısı ile tam uyumlu olması, zirkonyum kaplamaların estetik açıdan mükemmel sonuçlar vermesini sağlar. Fiyatları ise doktor deneyimi, diş sayısı ve benzeri etkenlere göre farklılık gösterir.

5 – Lamine Diş Sararır Mı?

Lamine diş tedavisinde kullanılan zirkonyum ve porselen, lekelenmeye karşı dirençlidir. Ancak rutin diş bakımı ile lekelenme ve sararma olasılığı tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.