diş tedavileri

Çenede Kemik Erimesi Ne İyi Gelir?

kemik-erimesi-ne-iyi-gelir

Kemik erimesi ne iyi gelir sorusu akıllara iki farklı şikayeti beraberinde getirir. Birincisi vücutta meydana gelen ve ilk akla gelen kemik erimesi hastalığıdır. İkinci akla gelen ise özellikle son zamanlarda sıkça duyulan çene kemiği erimesidir. Çene kemiği erimesi yeri boşalan kemikler de meydana gelen erimedir. Bu hastalığın temel sebebi diş kayıpları veya dişsizliktir.

Çene kemiği erimesi ciddi bir sorun teşkil ederken akıllara gelen ilk soru kemik erimesi ne iyi gelir olacaktır. Bu hastalığın günümüzde pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Aşağıda bu konu detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Ancak kemik erimesi ne iyi gelir sorusuna cevap kısa ve net bir şekilde implant olacaktır. Bunun içinde iyi bir klinik bulmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Dişlerde Kemik Erimesi Ne İyi Gelir?

Genelde diş kaybı sonucunda yaşanan çene kemiği erimesi sorunu oldukça önemli ve ciddi bir sorundur. Peki çene kemik erimesi ne iyi gelir? Halk arasında en yaygın olarak bilinen tedavi yöntemi çene kemiği içerisine yerleştirilen dokularla uyumlu titanyum vidalar yani implantlar yerleştirilmelidir. Çünkü bu implantlar diş kökünü taklit ettiği için zamanla çene kemiğiyle kaynaşır ve sağlamlaşır.

kemik-erimesi-ne-iyi-gelir

Kemik Erimesi Ne İyi Gelir?

Ayrıca beslenmenize ve ağız temizliğinize de dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü kemik erimesinde beslenme ve temizlik oldukça önem arz etmektedir. Düzenli diş temizliği, doğru diş macunu tercihi, şeker tüketiminin azaltılması, meyve ve sularının tüketiminin ölçülü hale getirilmesi, su tüketimi gibi konulara önem vermekte kemik erimesi ne iyi gelir sorusunun cevabı olacaktır.

Diş Kemik Erimesi Tedavileri Nelerdir?

İmplant tedavisi kemik erimesi ne iyi gelir düşüncelerinin cevabı olmuştur. Ancak implant zorlu ve acılı bir tedavi yöntemidir. Bu yüzden hastalar alternatif tedavi yöntemleri bilmek isteyebilirler. Bu alternatif yöntem ise box tekniği uygulamasıdır.

Çene kemiğinde yüksek oranda erime olması durumunda devreye giren bir yöntemdir. Bu yöntem de amaç sadece işlevsel olarak değil estetik olarak da bölgeyi orjinal haline döndürmektir. Ancak box tekniği baş ve boyun bölgesinden kemoterapi, radyoterapi alanlara uygulanmaz. Şeker ve tansiyon hastalarına ise doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Tabi burada önemli olan diş kliniği tercihidir.

Diş Kemik Erimesi İçin İlaç Tedavisi Var Mıdır?

Diğer hastalıklarda olduğu gibi ilaç kullanayım çene kemiğimde erime geçsin gibi anlayış söz konusu değildir. Yukarıda verilen tedavi yöntemlerinden birisini iyi bir klinik tercih ederek bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Bu tedavi yöntemi alt çene kemiği erimesi tedavisi için de geçerlidir.

kemik-erimesi-ne-iyi-gelirTüm bu tedavi yöntemleri için Mehmet Eker Diş Kliniğini tercih ederek bu sorunlarınıza çözüm bulabilir ve tedavinizi gönül rahatlığıyla olabilirsiniz. Böylece kemik erimesi ne iyi gelir ve tedavisi nedir sorusunu yaşayarak cevaplandırmış olursunuz.

Dişte Kemik Erimesi Belirtileri Nelerdir?

Kemik erimesi ne iyi gelir, tedavisi için neler yapılmalıdır anlatılmıştır. Ancak bu hastalığın belirtileri nelerdir, vücudunuzda ne gibi belirtiler meydana gelir aşağıda sıralanmıştır.

  • Sebebi belirlenemeyen beslenme sorunları
  • Ağız ve diş sağlığına, aynı zamanda hijyenine dikkat edilmesine rağmen ortaya çıkan diş çürükleri
  • Yüzde oluşan asimetrik görüntü ya da estetik açıdan ortaya çıkan çeşitli problemler
  • Beslenememe sonucunda aniden yaşanan kilo kayıpları
  • Diş eti çekilmesi
  • Diş etinde renk değişiklikleri ve diş hassasiyeti

Diş Kemik Erimesi Ağrı Yapar Mı?

Eğer çene kemiği erimesi probleminiz varsa ağrılar kaçınılmaz olabilir. Bunun için yukarıda kemik erimesi ne iyi gelir bölümünü okuyup ona göre hareket edebilirsiniz. Çünkü çene kemiği erimesi ağrısı şiddetli ve dayanılmaz bir ağrıdır. Hatta bu ağrılar kulak, baş ve yüze vurabilir ve daha dayanılmaz hale gelebilir. Bu yüzden ağrı hissettiğinizde size tavsiye Mehmet Eker Diş Kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

kemik-erimesi-ne-iyi-gelirÇene Kemiği Erimesi Nedenleri Nelerdir?

Yukarıda kemik erimesi ne iyi gelir cevapları detaylarıyla anlatılmıştır. Peki bu hastalık neden oluşur ve altında yatan sebep nedir bu herkesin bilmesi gereken ve mutlaka önlem alması gereken bir sorundur.  Aşağıda detaylı bir şekilde sıralanmıştır.

Nedenleri Nelerdir? Nasıl Anlaşılır?
Diş Kaybı Çene kemiği erimesinin en yaygın nedenlerinden birisi diş kaybıdır. Çünkü çene kemiği üzerinde baskı ile korunur. Ancak diş kaybı yaşandığında bu baskı azalır ve çene kemiği erimeye başlar.
Periodontal Hastalık İleri derecede diş eti hastalığı veya periodontal hastalıklar, diş etleri, destek dokuların iltihaplanması gibi sebepler çene kemiği erimesine sebep olur.
Yanlış Protez Kullanımı Protezler uygun bir şekilde tasarlanmadığında veya uygulanmadığında çene kemiğine baskı düzgün iletilmez. Ve bu durum çene kemiği kaybına yol açar.
Hormonal Değişiklikler Hormonal değişiklikler çene kemiği yoğunluğunu etkileyebilir ve çene kemiği kaybına yol açabilir.
Kemoterapi veya Radyasyon Tedavisi Bazı kanser tedavileri, çene kemiği üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir.

Çene Kemik Erimesi İle Hangi Bölüm İlgilenir?

kemik-erimesi-ne-iyi-gelirDişler ve dişlerin etrafında bulunan dokuların hastalık durumlarını inceleyen ve dokulardaki hastalıkların teşhisini koyan, tedavi eden bölüm diş hekimliği dalının periodontoloji bölümüdür. Bu bölüm dışında eğer çene kemiği ile ilgili rahatsızlığınız varsa diş kliniklerinin ortodonti bölümüne görünerek ya da ortodonti uzmanlarından randevu alarak tedavi olabilirsiniz.

Size tavsiyemiz çene kemiği erimesi problemi ciddi bir sorun ve zorlu tedavi gerektiren bir işlem olduğu için eğer imkanınız varsa mutlaka Mehmet Eker Diş Kliniğimizi ziyaret etmeniz olacaktır.

Çene Kemiği Erimesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Son zamanların ciddi sağlık sorunlarından olan çene kemiği erimesi belirtileri nelerdir, neden olur ve çene kemik erimesi ne iyi gelir gibi tüm soruların cevabı yukarıda verilmiştir. Ancak yukarıda verilen tüm tedavi yöntemleri için kaliteli, başarılı bir klinik bulmanız sürecinizi kısaltacak ve kolaylaştıracaktır. Çene kemik erimesi ne iyi gelir hakkında diğer merak edilen sorular aşağıda verilmiştir.

1 – Çene Kemiği Erimesi İçin ne Yapılmalı?

Dişler çekildikten sonra yeri boşalan çene kemiği erimeye başlar. Bunun sonucunda kemik erimesi ne iyi gelir sorusu oldukça önem arz eder. Bu hastalık sürecinde çene kemiklerinin üzerine ağırlık yüklenmesi gerekir. Yani implant tedavisi yapılması gerekir.

2 – Çene Kemiği Erimesine Hangi Yiyecekler İyi Gelir?

Kaliteli bir kemik gelişimi için tükettiğiniz besinler oldukça önemlidir. Süt ürünleri, yeşil sebzeler, yulaf ezmesi, sarımsak, yeşil fasulye portakal suyu, yaz kabağı gibi besinler çene kemik erimesi ne iyi gelir sorusunun cevabıdır.

3 – Çene Kemik Erimesi Tedavi Edilmezse ne Olur?

Çene kemiği tedavi edilmezse dişleri destekleyen doku ve kemik yapıları zarara uğrayabilir. Bu durum da diş kaybına sebep olur. Çene kemik erimesi ne iyi gelir yöntemlerini deneyerek yeni erimelere engel olabilirsiniz.

4 – Kemik Erimesi Ne İyi Gelir Ve Faydalı Olur mu?

Çene kemik erimesi ne iyi gelir ve faydalı mıdır sorusunun en kesin yolu zorlu da olsa implant tedavisidir. Ve oldukça da memnun kalınan bir tedavi yöntemidir. Tabii ki uygun be başarılı bir klinik bulunduğu takdirde.