diş tedavileri

24 Saat Açık Bahçelievler Dişçi | Hemen Özel Diş Randevusu Al!

bahcelievler-disci

Bahçelievler dişçi hizmeti veren kliniğimiz sizlere en iyi tedavi yöntemlerini sunmak için yanınızdadır. Mehmet Eker Diş Kliniği olarak alanında deneyimli diş hekimlerimizle birlikte sizlere iyi bir hizmet sunmayı amaç edindik.

Bahçelievler diş hastanesi özel kliniğimizde hizmet anlayışımızın yanında, sizlere uygun fiyat seçenekleri ile tedaviler yapmaktayız. Diş sağlığı polikliniğimizden randevu almak için internet sitesindeki iletişim numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bahçelievler Mehmet Eker Diş Kliniği Tedavileri | Bahçelievler Dişçi Hizmeti

Kliniğimizin verdiği tedavi çok çeşitli ve her hastaya yöneliktir. Hastalarımızın ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemleri, ağız ve diş sorunlarına deneyimli hekimlerimizle birlikte çözüm bulmaktayız. Bahçelievler diş hekimi tavsiye edilmesinin nedeni doğru hizmet anlayışımızdır. Kliniğimizin sunmuş olduğu tedavi seçenekleri şu şekildedir;

bahcelievler-disci

Hizmetler
Diş dolgusu Dijital gülüş tasarımı
Diş köprüsü Çene cerrahisi
Diş eti estetiği Ortodonti
Pedodonti Kanal tedavisi
İmplant tedavi Zirkonyum kaplama tedavisi

1 – Diş Dolgusu Tedavisi | Bahçelievler Dişçi Hizmeti

Diş dolgusu, kırık ve çürük dişlerin tedavilerinde kullanılan yaygın bir yöntemdir. Bahçelievler dişçi hizmeti sunan kliniğimizdeki diş hekimlerimiz, dişte oluşan çürüğü temizleyerek ve zarar gören diş dokusunu çıkarma işlemi yapmaktadır. Diş çekimi işleminden sonra boşluğu doldurmak adına özel bir dolgu malzemesi kullanılmaktadır.

Bahsedilen bu tedavi, diş çürümesini durdurmak ve dişin normal fonksiyonunu geri kazandırmak için kullanılan yaygın bir tedavi yöntemidir. Küçük boyuttaki problemler için diş dolgusu tedavisi kullanılmaktadır. Büyük boyutlu hasarlarda ise diş implantı ve diş kaplama gibi tedavi yöntemleri tercih edilmektedir. Bahçelievler dişçi kliniğimiz herkes tarafından tercih edilmektedir.

2 – Diş Köprüsü Tedavisi

Diş Köprüsü, eksik dişlerin veya dişin yerine konması için yapılan bir tedavi yöntemidir.  Bu tedavi diş eksikliği olan bölgede köprü görevi görerek ve sağlam olan dişlere dayandırılarak yapılmaktadır. Bu Bahçelievler dişçi hizmeti tedavisinin amacı, doğal diş fonksiyonunu geri kazandırmak ve estetik bir gülüş sağlamaktır.

Bu restoratif diş tedavi yöntemi, ağız fonksiyonlarını geri kazanmak ve diş eksikliğini gidermek için kullanılan en etkili tedavi yöntemidir. Düzenli kontrollerle ve doğru bakım ile uzun süre dayanmaktadır. Bahçelievler dişçi olarak kliniğimizde, bahsedilen bu tedavi yöntemi ile estetik bir gülüş sağlayabilirsiniz.

bahcelievler-disci3 – Diş Estetiği Tedavisi

Estetik diş hekimliği tedavi yöntemi, diş eti sağlığını ve görüntüsünü iyileştirmeyi amaçlayan bir tedavi şeklidir. Diş eti hattının simetrik, düzgün bir şekilde yerleşmesini ve pembe bir görünüm sergilemesini sağlamaktadır. Bahçelievler dişçi hizmetinin sunduğu tedavinin aşamaları ise şöyledir;

  • Dişeti kıvrımlarının düzeltilmesi; dişeti çizgisi asimetrik ve düzensiz ise diş estetiği ile düzeltilmektedir. Bahçelievler dişçi kliniğimizde son derece özenle yapılmaktadır.
  • Dişeti renk düzensizliklerinin düzeltimi; dişeti rengindeki eşitsizlikler ve düzensizlikler dişeti estetiği yöntemleri ile düzeltilmektedir. Dişetindeki renk, lekeli veya koyu ise diş estetiği sayesinde daha homojen ve eşit tonlarda bir renk elde edilmektedir.
  • Dişeti içinde gömülü olan dişlerin açığa çıkarılması; dişeti içinde kısmen veya tamamen gömülü olan dişlerin çıkarılması bu tedavi yöntemi ile sağlanır. Bu tedavi sayesinde doğru bir dişeti hattı oluşturularak estetik bir görünüm kazanılmasını sağlanmaktadır.
  • Diş eti doku kaybının durdurulması; dişeti dokusu hastalık sebebiyle ya da zamanla geri çekilebilmektedir. Dişeti estetiği sayesinde kaybedilen dokunun yerine doku grefti uygulanarak dişeti hattı yeniden oluşturulmaktadır.

4 – Dijital Gülüş Tasarımı Tedavisi

Dijital gülüş tasarımı tedavisi, hastaların gülüşlerini planlamak ve diş beyazlatmak için kullanılan bir yöntemdir. Bahçelievler dişçi kliniği olarak bu tedavi yönteminde, hastaların ağız yapısı, dişlerin duruşunun şekli ve rengi incelenmektedir. Gülüş tasarım tedavisinde, yapılacak olan değişiklikleri önceden görselleştirmeleri de önemli bir araçtır.

5 – Ortodonti Tedavisi

Bu tedavi, diş ve çene yapısındaki bozuklukların teşhisi, önleme ve tedavisini sağlayan diş hekimliği alanıdır. Tedavinin amacı, dişlerin uygun dizilimi ve çene yapısını düzeltilmesi yoluyla estetik işlevsel sorunları çözmektir. Bahçelievler dişçi hizmetinin sunduğu ortodonti tedavisi hastaların beklentisini karşılamaya çalışmaktadır.

bahcelievler-disci6 – Çene Cerrahisi

Bahçelievler dişçi kliniğinin diğer bir hizmeti ise çene cerrahisidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, hastaların çene kemiği gelişiminin tamamlanmış olmasıdır. Çene kemiği gelişiminin tamamlanması için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Bu tedavi yönteminde çene ve yüz bölgesindeki problemler ve orantısızlıklar düzeltilmektedir.

7 – Pedodonti Tedavisi

Bu tedavi, çocuk ağız ve diş sağlığı uzmanlığı olarak da ifade edilmektedir. Bahçelievler dişçi kliniği olarak diş hekimlerimiz, çocukların anlayabileceği dilde konuşarak tedavi sürecini açıklamaya çalışmaktadır. Çocuk diş hekimliği, bir takım teknikler kullanarak çocukların endişelerini gidermektedirler.

Pedodonistler, çocukların diş hekimlerine olan korkularını azaltmak için rahatlatıcı ve sakinleştirici teknikler uygulamaktadırlar. Bahçelievler dişçi hizmeti sunan kliniğimizdeki diş hekimlerimiz bu konuda son derece özenle çalışmaktadırlar.

8 – İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi, kaybedilmiş disklerin yerine kalıcı ve veya geçici olarak yapay diş kökleri yerleştirilerek gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Bahçelievler dişçi hizmetinin sunduğu bu tedavi yönteminde, titanyumdan yapılmış vidal şeklindeki yapay diş kökleri kullanılmaktadır. Bu implantlar çene kemiğine yerleştirilir. Sonrasında çene kemiği ile kaynaşıp güçlü ve dayanıklı bir temel oluşturmaktadır.

bahcelievler-disci

Bahçelievler Dişçi

9 – Kanal Tedavisi

Bu tedavi yönteminde, enfekte ve hasar görmüş dişlerin içerisini boşaltılıp temizlenmesi işlemi yapılır. İçerisine steril bir dolgu malzemesi konularak dolgu yapılmaktadır. Bahçelievler dişçi hizmetinin sunduğu tedavinin amacı, diş kaybını önlemek ve eski fonksiyonuna geri döndürmektir.

10 – Bahçelievler Dişçi Zirkonyum Kaplama Tedavisi

Bu tedavide bilinen diş tedavi yöntemleri kullanılmaktadır. Bahçelievler dişçi kliniğinin sunduğu diğer diş tedavi yöntemlerinden tek farkı kullanılan malzeme türüdür. Şu şekilde yapılır;

  • Yapılacak olan diş üzerinde oynama yapılmaktadır.
  • Dişte yapılan küçültme işleminin ardından ölçü alınmaktadır.
  • Dişe uygun renkte zirkonyum alt yapısı üretilmektedir.
  • Özel diş yapıştırıcıları ile hazırlanan bu form diş hekimi tarafından dişe entegre edilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

bahcelievler-disciDişte ve diş etinde oluşan rahatsızlıklar için pek çok tedavi yöntemleri sunulmaktadır. Bu diş tedavi yöntemlerini tedavisi hakkında kişilerin merak ettiği bazı sorular şöyledir;

1 – Dişlerde Şekil Bozukluğu Neden Olur?

Diş yapısı bozukluklarının nedenleri, hormonal bozukluklar, genetik hastalıklar ya da dişler çıkmadan önce edinilen enfeksiyonlar olabilmektedir. Geçmişte yaşanan ağız tramvası sonucunda oluşan kırıklar veya ufalanmalar nedeniyle de şekil bozukluğu yaşanmaktadır. Bahçelievler dişçi Mehmet Eker Diş Kliniği’nde bu sorunlara çözüm bulunmaktadır.

2 – Çirkin Dişler Nasıl Düzeltilir?

İskeletsel bir bozukluk yoksa, yamuk, çarpık ve ayrık dişler ortodonti tedavisi ile düzeltilmektedir. Çarpık olan diş tedavisinde diş teli uygulaması yapılmaktadır. Bu dişlerin tedavisinde, porselen braketler, metal braketler, şeffaf plaklar yöntemi uygulanmaktadır.

3 – Diş İmplantının Ömrü Ne Kadardır?

Bu tedavi pek çok klinikte olduğu gibi Bahçelievler dişçi Mehmet Eker Diş Kliniği’nde de alanında deneyimli diş hekimlerince uygulanmaktadır. Bu implantlar ortalama 20-25 yıl ağızda kalabilmektedir. Bu durum hastanın ağız bakımına verdiği öneme bağlıdır.

4 – Bağcılar Dişçi Şubesi Mehmet Eker Diş Kliniği Nerede?

Bağcılar şubesi, sabah saat 09.00 ile, gece saat 24.00 arası hizmet vermektedir. Gece saat 24:00 sonrasında hizmet vermemektedir. Klinik, İstanbul Merkez Bağcılar caddesi Köşem apartmanı no:15 Daire: 4 adresinde hizmet vermektedir.

5 – Bahçelievler 7/24 Dişçi Bulunur mu?

Bahçelievler Mahallesi’nde 7/24 çalışan pek çok klinik bulunmaktadır. Bu kliniklere iletişim numaralarından ulaşılarak randevu alınmaktadır.