Diş İmplant

2024 İmplant Fiyatları | Kalıcı İmplant Yaptırmak İsteyenler İçin!

implant-fiyatlari

İmplant fiyatları, yapılacak olan işlemlere ve uygulanacak yöntemlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Mehmet Eker Diş Kliniği diş hekimlerimiz, size yapacakları muayene ve işlemlerin ardında en doğru şekilde fiyat bilgisi vermektedir. İmplant fiyatları, piyasadaki ekonomik dalgalanmalara bağlı olarak her yıl değişmektedir.

Diş İmplantları Nedir?

implant-fiyatlariDiş implantları, gelişen teknoloji ile yaygınlaşan bir tedavi yöntemidir. Birçok nedenlere bağlı olarak diş kaybı yaşanmaktadır. Yaşanan bu diş kaybı görünüm bakımından kişileri ciddi anlamda rahatsız hissettirmektedir. Bu diş eksikliğinin yapay dişler ile tamamlanması gerekmektedir.

Yapay diş kökleri oluşturularak titanyum malzemeden yapılan dişlerin yerleştirilmesi işlemine implant denilmektedir. İmplantasyon ise geleneksel protez tedavilerinde bir seçenek olarak ortaya çıkmıştır. Bu implant tedavisi geleneksel protez dişlere bakılarak birçok avantajı bulunan bir yöntemdir.

Geleneksel protez dişlerde zamanla değişim ve bakım olmaktadır. Bunun nedeni çeneye yapılan basınç uygulamaları ve kemiklerde erime meydana gelmesidir. Bu gibi durumlarda sert doku greftleme işlemi yapılmaktadır.  İmplantlar ise herhangi bir problem yaratmamaktadır.

İmplant Fiyatları Hangi Etkilere Göre Değişir?

Birçok unsura bağlı olarak implant fiyatları değişebilmektedir. Bu unsurlar arasında en belirleyici olan implant türüdür. İmplantlarda kullanılan malzemeler ve kalitesi fiyatları etkilemektedir. Son yıllarda sıklıkla kullanılan yöntem olduğu için pek çok firma implant üretmektedir.

Bu implantlarda titanyum malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesi de implant fiyatları konusunda büyük etki oluşturmaktadır. İmplant fiyatları aşağıdaki unsurlara bağlı olarak değişmektedir.

 • Kullanacak implantın üretimini gerçekleştirecek olan firmalar
 • İmplant tedavisi yapan diş hekiminin tecrübesi
 • Hastanın kemik dolgunluğunun, çene ve çene kemiği yapısının durumu
 • Kaç adet implant işlemine ihtiyaç duyulduğu

1 – Yerli İmplant Fiyatları Nasıldır?

Türk Diş hekimlerinin hastalara yaptığı muayeneye ve uyguladığı yöntemlere göre implant fiyatları değişiklik göstermektedir.  Hastanın diş yapısında mevcut olan problemler, eksik diş sayısı, çene kemiğinin yapısı, işlemin uygulanacağı yöntem gibi faktörler implant fiyatları konusunda etkili olmaktadır.

Mehmet Eker Diş Kliniğimizde verdiğimiz implant diş tedavisi hizmeti, alanında deneyimli hekimlerimiz tarafından planlanmaktadır. Kliniğimizde yapılacak olan tedaviden sonra ödenecek implant fiyatları, en uygun fiyat aralığına sahiptir.

implant-fiyatlari

İmplant Fiyatları

2 – Vidasız İmplant Fiyatları Nasıldır?

Vidasız implant fiyatları, yapılacak olan diş sayısına, diş çekimi olup olmayacağına, hangi marka ürünün kullanılacağına ve kliniğin lokasyonu gibi faktörlere bağlı olarak şekillenmektedir. Diş hekimleri, hastanın ağız ve diş sağlığını değerlendirdikten sonra çene kemiğinin implant öncesi bir destek tedavisine ihtiyaç durumunun olup olmadığını incelemektedir.

Çene kemiği hacminin yeterli olmadığı durumlarda, kemik grefti tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavide vidasız implant fiyatlarını etkilemektedir.

3 – Straumann İmplant Fiyatları Nasıldır?

Straumann birden çok tıbbi ürünü üreten kaliteli bir İsviçre markası olduğu için fiyatları yüksektir. Straumann implant fiyatı biraz yüksek olsa da uzun yıllar kullanılan kaliteli implant çeşididir. Yurt dışı menşeili olması nedeniyle kur artışı ile birlikte artış göstermektedir.

Straummann implant, güvenilirliği ve kalitesiyle uzun yıllar kullanım garantisi ile diş hekimlerinin önerdiği implant çeşididir. İmplant fiyatları, yapılacak olan implant sayısı, işlemin zorluğu gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

4 – Zirkonyum İmplant Fiyatları Nasıldır?

Bu implant tedavisinde kesin bir fiyat aralığı bulunmamaktadır. Fiyatın belirlenebilmesi için diş hekimleri tarafından ağız ve diş muayenesinin yapılması gerekmektedir. Zirkonyum implant fiyatları için Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen taban fiyat ile uygulanan yöntemlere göre farklılık göstermektedir.

implant-fiyatlari5 – Vidalı İmplant Fiyatları Nasıldır?

Diş implant fiyatları, her yıl farklı sebeplere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Günümüzde en sık uygulanan implant diş tedavisidir. Diş hekimlerinin uyguladığı yöntemlerle fiyatlar belirlenmektedir.

Yapılan muayenelerde eksik diş sayılarına bakılıp çene ve diş yapısındaki problemler incelenmektedir. Bu incelemeler sonucunda, hastaların taleplerine ve hekimlerin tedavi önerilerine göre vidalı implant ücretleri en doğru şekilde belirlenir.

İmplant Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Estetik ile sağlığı aynı yerde buluşturan bu tedavinin en doğru şekilde nasıl yapılacağına diş hekimleri karar vermektedir. Ancak hastaların da dikkat edebileceği bazı önemli ayrıntılar bulunmaktadır. İmplant yapılırken

Dikkat Edilmesi Gerekenler
Saf titanyum maddesinden yapılması gerekmektedir Uygulanacak olan implantın patent sahibi ve garantili olması gerekmektedir
Diş hekiminin implant uygulamaları konusundaki deneyimleri 2 boyutlu röntgenin yeterli bulunmadığı durumlarda tomografi ile değerlendirilmesi gerekir

İmplant Tedavi Süreci Nasıldır?

implant-fiyatlariBu implant tedavisinin amacı sağlam diş kökleri oluşturmaktır. İmplantlar çene kemiğine yerleştirilir. Sonrasında ise çene kemiği ile uyumu sağlanır. Cerrahi işlem ile gerçekleştirilen bu tedavi şu şekilde ilerlemektedir;

 • Bölgesel anestezi yapılarak implantın yerleştirileceği alan uyuşturulur.
 • Uygulanacak olan implantın boyutlarına göre çene kemiğine boşluklar açılır.
 • Titanyum malzemeden yapılan vida alana yerleştirilir ve kaplama vidalar takılır.
 • Açılmış olan dişeti dikişler ile kapatılır.
 • Kemik kaynama süresi beklenir.
 • Ölçü alınarak planlanan dişler teslim edilir.

Tek bir implantın yerleştirilmesi 20 dakika bir süre gerektirir. Yapılan implantın çene kemiği ile kaynaşması ise uzun sürmektedir. Bu süre alt çenede 2 ay, üst çenede 3 ay olarak belirlenmiştir. Ekstra durumlarda ise 6 ay gerekli olabilmektedir.

Diş İmplantları Kimler Tarafından Yaptırılmalıdır?

Bu implantlar çene kemiği gelişimi tamamlanan her bireye uygulanmaktadır. Bu tedavinin yapılabilmesi için kişinin en az 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Diş implantları şu durumlarda uygulanmaktadır;

 • Yüz veya çene kusuru bulunan ve bundan rahatsız olan hastalara
 • Tek işinde eksiklik ya da hasar bulunan hastalara
 • Erimiş çene kemiği problemi yaşayan hastalara
 • Hareketli protezden rahatsız olan hastalara uygulanmaktadır.

Diş İmplantları Kimler Tarafından Yaptırılamaz?

Diş implant tedavisi için bazı sağlık şartlarını taşımak gerekmektedir. Bazı hastalıklarda bu tedavi uygun görülmez. Uygun görünmeyen hastalıklar şu şekildedir;

 • 18 yaşının altındaki kişiler
 • Baş ve boyun bölgesinden radyoterapi tedavisi almış olan kişiler
 • Sigara kullanımı çok aşırı olan bireylerin ağız içinde bulunan yaraların iyileşme süreci uzayacağından tedaviye uygun görülmez.
 • Yüksek tansiyon, diyabet ve hemofili gibi sistematik hastalıkları olan kişiler

Sık Sorulan Sorular

implant-fiyatlariDiş implant tedavisi hakkında merak edilen sorular bulunmaktadır. Bu tedaviyi yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği sorulardan bazıları şu şekildedir;

1 – Zirkonyum Diş Kaplama mı İmplant mı İyidir?

Size uygun tedavi yöntemini belirleyecek olan diş hekimidir. Size uygun hangi yöntemin uygulanacağına muayene sonrasında diş hekiminiz karar vermektedir. İki yöntemin de kendi içerisinde avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Mehmet Eker Diş Kliniğimizde deneyimli diş hekimlerimizle birlikte zirkonyum kaplama ve implant tedavisi için uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

2 – Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılmalıdır?

Genel olarak çekilen dişin yerine implant yaptırma süresi 2 ile 3 ay arasında değişkenlik göstermektedir. Fakat bazı durumlarda bu süre 6 aya kadar uzamaktadır.

3 – 32 Diş İmplant Fiyatları Nasıldır?

Uygun fiyatlarda implantlar bulunmaktadır. Yerli implantlar diğer implant çeşitlerine oranla daha uygundur. Yapılacak olan implantın markasına ve kullanılan malzemelere göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.

4 – İmplant Tedavisinde Ağrı Olur mu?

Cerrahi bir işlem olan implant tedavisinde önce hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu anestezi sayesinde hasta işlem sırasında acı veya ağrı hissetmez. İmplant işlemi tamamlandıktan sonra hastalarda aynı gün anestezi etkisi ortadan kalktıktan sonra hafif ağrılar olabilmektedir.

5 – İmplantlar Diş Sağlığına Katkı Sağlar mı?

Kaybedilen dişlerle aynı özelliklere sahip doğal formda dişler elde edilmektedir. Ayrıca kaybedilen dişin bulunduğu bölgede kemik kaybını önlemektedir. Çiğneme sistemi fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirilmesini sağlamaktadır. İmplantlar, şekil bozukluğunu önlemektedir.

6 – İmplant Yaptıranlar Diş Teli Takabilir mi?

İmplant tedavisinden önce diş teli tedavisi yapılması çok daha uygun olmaktadır. İmplant yaptırdıktan sonra da diş teli takılabilmektedir